V tom druhém měli v prodloužení více štěstí, ale to přeje připravenému. K záchraně etxraligy jim stačí jediná výhra.

2. zápas: M&M reality Sokol Pardubice – Torpedo Havířov 4:3 p.p. (1:0, 0:0, 2:3). Branky: 2. Vichr (Vacík), 46. Teichman (Brychta), 59. Bahník (Kunát) – 42. Bezděčík (Bajgar), 45. Šmída (P. Kožušník), 60. P. Kožušník (Jurčík). Sestava: Pipek – Šťastný, Kosejk, Dziurdzik, Granec – Zozulák, Teichman, Brychta, Jelínek, Kunát, Bahník, Vacík, Cibere, Vichr. Stav série 2:0.

Po dvou na branky hubených třetinách se v té poslední rozpoutalo infarktové drama. Sokol šel stejně jako v prvním utkání brzy do vedení. Pak ale nevyužil několik příležitostí na zvýšení náskoku. Havířov během čtyř minut otočil stav, ale domácí odpověděli tím nejlepším možným způsobem. Minutu a půl před koncem se po oku lahodící akci opět dostali do vedení. Severomoravané ale odvolali brankáře a v čase 59:25 vyrovnali. Prodloužení po třech minutách nekompromisně ukončil Zozulák.

„Oproti prvnímu utkání byl Havířov živější. Stav 1:0 po první třetině byl pro nás šťastným. Ve druhé části jsme sice přidali, ovšem ke zvýšení nám nepomohly ani přesilovky. Byli jsme trochu přibrždění, ale soupeřův obrat nás probral. Přestože jsme v závěru ztratili vedení, vůle po vítěztsví byla ohromná,“ pochvaloval si pardubický kouč Jan Felsenberg.