Loňský vicemistr Evropy z minibiků, Tomáš Vavrouš, reprezentující pardubický V motosport, má za sebou úspěšnou premiéru na velkém motocyklu.
V chorvatské Rijece se jel první díl letošního Alpe Adria šampionátu, jehož se účastní jezdci z celé Evropy. Tým odjížděl do Rijeky s cílem kvalifikovat se do závodu a nasbírat co nejvíce zkušeností.

Jeho tým testoval v Rijece již od čtvrtka. „Přes lehký pád v závěrů testů jsem dosahoval stále rychlejších časů. Můj tým se věnoval hledání nastavení motorky, což mu stěžoval především prudký vítr, který ovlivňoval její chování,“ nechal nás nahlednout do kuchyně přípravy motocyklu Tomáš Vavrouš.
Páteční testování bylo podle jeho slov již bez problémů. „Jenom dobře, alespoň jsem se mohl plně soustředil na sobotní kvalifikaci,“ poznamenal Vavrouš. Tomáš se v první části kvalifikace umístil na dvacáté příčce z třicetičlenného pole. „Nechal jsem za sebou i mnohem zkušenější jezdce,“ liboval si motoristický talent. Ve druhé části kvalifikace se už nezlepšil, naopak ho tři přeskočili. Na start hlavního závodu se postavil ze čtyřiadvacáté pozice. „Odstup na jezdce přede mnou byl minimální,“ podotkl Vavrouš a popsal samotný závod.

„Nelehkou proceduru, jak odstartovat dvoudobý motocykl, jsem zvládl. Hned v prvním kole jsem našel rytmus a postupně předjížděl zkušenější soupeře. Výsledkem bylo šestnácté místo. Vzhledem k tomu, že tři domácí jezdci nejsou účastníky šampionátu, byl jsem klasifikován jako třináctý se ziskem tří bodů.“

Vavrouš v závodě dosahoval rychlejších časů než v kvalifikaci. „Abych mohl bojovat o lepší pozice, je nutné přiblížit techniku těm nejlepším,“ dodal Vavrouš.