Týden, co týden se konají závody handicapovaných atletů a situace na bojišti se mění každým okamžikem. A to k potěše pardubických příznivců.

Na brněnském stadionu Pod Palackého vrchem se uskutečnilo další kolo Českého poháru vozíčkářů. A děly se věci. Padl nový světový a logicky český rekord v hodu kuželkou. Neočekávaně, z rukou atleta pardubické Hvězdy. Michal Enge si vylepšil osobní maximum o téměř čtyři metry, na 28,49 m. Na tréninku házel stabilně přes šestadvacet metrů ale jeho brněnský výkon předčil naprosto všechna očekávání.

Stejně tak šokující byl i počin dalšího atleta Hvězdy. Martin Zach který závod od závodu posouval svůj osobák, se zastavil na 27,14 cm. I to je výkon hodný zlata ze světových šampionátů…

„Z rukou našich kuželkářů padaly naprosto neskutečné výkony! Ano, v posledních týdnech jsme informovali o nepřízni počasí, kolizích s rozhodčími apod., ale co se přihodilo v Brně předčí vše předešlé. A rezerva tam ještě je. Naši atleti přehodili i české reprezentanty Běleše a Zvolánka, kteří už mají jistou cestu do Ria. Nebo se snad vedení rozhodne na poslední chvíli jinak," klade si otázku pardubická trenérka Eva Hrdinová.

Za zmínku stojí i standardní výkon Jana Vaňka, který je horkým kandidátem na třetí volné místo mezi kuželkáři na brazilskou paralympiádu. Po Špilberkem zaznamenal nejdelší hod 24,46 m.

„Snad jeho forma do konce prázdnin vygraduje a svou píli i odhodlání prodá," přeje si Hrdinová.