Tentokrát neuspěl obhájce mistrovského titulu a vedoucí jezdec letošního ročníku Jindřích Ulčák z Plankovic u Frýdku–Místku. Nejprve měl pád a ze závodu ho pak vyřadila technická závada na jinak bezchybném stroji.

Prvenství si vybojoval po delší pauze Tomáš Jůza ze Starých Čívic, který se krátce po startu velkého finále dostal do čela třiadvacetičlenného startovního pole, v němž nechyběla jediná žena Barbora Jiráňová a vedoucí pozici si uhájil až do cíle, ač po zranění z ploché dráhy ještě není zcela fit.
Druhou příčku obsadil Aleš Nešetřil ze Starých Čívic a z tohoto umístění měl velkou radost.
„Potřetí jsem jsem se dostal na bednu a připsal si potřebné body,“ uvedl po závodě Nešetřil, který v Živanicích potvrdil, že jeho třetí místo ze Sopřeče nebylo náhodné.

Třetí místo si vybojoval Martin Pechánek z Hradce Králové, který letos prokazuje výbornou formu.
Ředitel závodu Josef Vodička byl po závodě spokojen: „Závody se uskutečnily za úmorného vedra a v čase rozjíždějících se prázdnin, a tak na startu bylo méně jezdců než jsem očekával. Překvapením živanického závodu je neúspěch Jindřicha Ulčáka, který tentokrát nebodoval. Mám také radost z našich kluků ze Starých Ždánic. Pět z nich jelo velké finále. Škoda, že tento závod vynechal Jan Čihák, mám pocit, že by se na bednu vešel… Pořadatelé závody zvládli, za což jim patří velký dík…“

Pořadí (Živanice/Nerad):
1. Tomáš Jůza, 2. Aleš Nešetřil (oba Staré Čívice), 3. Martin Pechánek (Fomei Hr. Králové), 4. Michal Sokol (St. Hradiště), 5. Zdeněk Sokol (Němčice), 6. Michal Pechánek (Urbanice), 7. Denis Šmíd, 8. Jiří Myška (oba St. Ždánice), 9. David Mzyk (St. Čívice, 10. Petr Dlouhý (Sendražice).

Celkové pořadí po třech závodech:
1. Michal Sokol (St. Hradiště) 56 b., 2. Aleš Nešetřil (St. Čívice) 55 b., 3. Martin Pechánek (Hr. Králové), 4. Jindřich Ulčák (Plankovice) 50 b., 5. Zdeněk Sokol (Němčice) 42 bodů.

Příští závod se pojede až 7. srpna, a to ve Břehách, závod ve Svítkově byl zrušen.