Šampionát se koná v ostravské atletické hale ve Vítkovicích.
„Na vrchol domácí halové sezony odjíždíme s vysokými ambicemi. Věříme v minimálně tři medaile a další řadu finálových umístění.“ Uvádí místopředsedkyně Hvězdy Pardubice Jana Kárníková.
„Na nejvyšší umístění pomýšlí skvělá sprinterka Lada Vondrová, které patří první příčka v letošních českých tabulkách v běhu na 400 m, velkou konkurentkou jí však bude česká reprezentantka Zuzana Hejnová. Lada Vondrová se pokusí o cenný kov i na poloviční trati, tedy na trati 200 m. Start v ostravské hale pro ni bude skvělým testem formy před blížícím se mistrovstvím Evropy.
Vysoko míří i trojskokan Jiří Vondráček, který letos dolétl nejlépe na 15,90 m a patří mu tak pěkné druhé místo v českých tabulkách. Jistě by rád zaútočil nejen na 16-ti metrovou hranici, ale i na první příčku. Představit by se měl i ve skoku dalekém.
Medailové umístění a výkon za 15 metrů, by ráda získala i moje maličkost," pousměje se Jana Kárníková, která sbírá cenné kovy z českých šampionátů dospělých již 17 let.
Ani další atleti Hvězdy prý nejsou bez medailových nadějí.
" V loňském roce vybojoval bronzovou příčku koulař Jan Touš a letos by na tento cenný kov jistě rád navázal. O finálová umístění budou na národním šampionátu usilovat dálkařka Natálie Coufalová, běžci Daniel Urban a Jan Kalous (oba 800 m), Pavel Hladík (3 000 m), David Beneš (60 m př., trojskok) a koulař Daniel Čapek," dodává Kárníková.