Oba týmy zápasy vysoko prohrály. Torfu se nezhoršila šance na účast v play off, ale nebezpečně se přiblížilo sestupové ohrožení. V příštím kole hostí doma Mělník, který v Heřmanově Městci musí vyhrát, aby se zachránil, možná na úkor Pardubic.

Nejzbach Vysoké Mýto – Balticflora Teplice 1:6 (0:3). Branky: 35. Vácha – 8. a 25. Guilherme, 19. a 20. Vinicius, 37. Evandro, 38. Tolstov. Hosté se představili jako výborný tým a Nejzbachu nedali šanci na úspěch. Přehráli nás po všech stránkách, byli důraznější na míč, technicky vyspělejší, hráli v pohybu, dokázali využít našich individuálních chyb. První gól jsme inkasovali z dálky, druhý po chybě Vágnera, třetí na postě posledního chyboval Novotný a podobná zaváhání soupeř uměl okamžitě trestat, “ uvedl vysokomýtský kouč Jiří Michalec. I ve druhé půli excelovala čtveřice teplických Brazilců. Guilherme zvýšil svým druhým gólem v zápase na 4:0.

Domácí pět minut před koncem sice korigovali skóre a pokusili se o zázrak. „Zkusili jsme power play, ale technický soupeř měl v utkání jasně navrch. Dokázal naše mužstvo donutit k chybám a ty potrestat góly. Vysoká prohra je velkým zklamáním, ale sportovně musíme uznat vyšší kvalitu soupeře. Třetí už nebudeme, v play off nás čeká asi Benago,“ uzavřel Michalec.

Benago Zruč nad Sázavou – FC Torf Pardubice 5:0 (2:0). Branky: 9. Filinger, 13. a 34. Pešír, 25. a 33. Štorc.

Pardubice přijely do Zruče s torzem kádru, bez vykartovaných Jeřábka a Fidry a navíc ještě bez Sklenáře. V 9. min. se domácí ujali vedení Filingrem, který střelou od tyče otevřel skóre zápasu. O čtyři minuty později Pešír opakovanou střelou zvýšil na 2:0 a utkání mělo očekávaný průběh. V první půli ještě nastřelil Fichtnel tyč. Po změně stran domácí přidali neškodnému soupeři tři góly.

„Od Pardubic jsem čekal lepší výkon. Vím, že jim chybělo několik klíčových hráčů, ale herně nás ničím nepřekvapily, nevycházely jim standardky. Myslím si, že o účast v play off by se mělo bojovat jinak,“ řekl po zápase trenér Benaga Beni Simitči. Pardubický trenér Miloslav Růžička si před utkáním nedělal velké iluze. Mužstvu chybělo osm hráčů ze soupisky na tuto sezonu. „Zápas byl rozhodnut již v první půli, kdy jsme inkasovali dva góly. Nešla nám ofenziva, napočítal jsem, že jsme se dvanáctkrát dostali do přečíslení, ale bez efektu. Ve druhé půli to byla z naší strany již křeč.“