Větší majstrštyk se jim opravdu nemohl povést. Porazily favorita nad favority. Poprvé v historii Národní boxlakrosové ligy vyzrály na Jižní Město.

V základní části Pardubice figurují na čtvrté příčce z jedenácti účastníků. Další fází je nadstavba a pak už play off.

Mezi nejsilnější týmy nejvyšší soutěže se tradičně řadí pražské celky LCC Radotín, LC Jižní Město, Malešice, For Fun jako Radotín B) a Slavia.

„My patříme již dlouhodobě k nejlepším mimopražským celkům. V posledních letech se nám podařilo dokonce mezi ně vklínit a porážet Slavii či For Fun,“ poznamenal Jaroslav Karbaš, jeden z hráčů pardubického týmu.

Tradicí se již stalo, že o mistrovský titul vždy hrály Radotín a Jižní Město. Výjimečně se tuto jejich hegemonii podařilo narušit Malešicím. Obecně oba tito soupeři vyčnívají vysoko nad ostatní.

„Zápasy s nimi byly vždy o tom, jak velká bude nadílka gólů v síti jejich soupeřů. Proto je naše nad Jižním Městem peckou sezony. Ta je zvláštní tím, že se poprvé hraje soutěž bez zimní přestávky. Využívají se haly v Plzni a hlavně v Praze na Jižním Městě,“ přibližuje Karbaš.

Pardubičtí hráči prý již druhým rokem využívají možnost zimních tréninků v nafukovací hale na Dukle.

„Můžeme tam plnohodnotně trénovat. I to má velký vliv na růst naší výkonnosti. V dřívějších letech jsme byli odkázáni na běžné tělocvičny, kde nebylo možné hrát lakros a museli jsme provozovat jiné, doplňkové sporty,“ dodal Jaroslav Karbaš.