První turnaj České slowpitchové ligy hostily Pardubice již 23.-24.5. Aktuálně má ČSL za sebou tři kola a nejlépe si zatím vedou obhájci titulu Waynes Pardubice. Na prvním turnaji Waynes podlehli ve finále týmu Grizzlies 10:11. Druhý turnaj se hrál v Domažlicích a tam se Waynům podařilo vyhrát základní skupinu bez zaváhání. Úspěšní byli i ve finále, kdy deklasovali Beta Buky 14:3 a vyhoupli se do čela ligové tabulky. Ani na třetím turnaji ČSL Pardubice ve finále nechyběli. Vítězství z toho tentokrát nebylo, Waynes podlehli domácím Red Hots Plzeň 4:5, ale v tabulce zvýšili náskok na druhé Buky na 5 bodů.

Průběžná tabulka

1. Waynes Pardubice 26

2. Beta Buky 21

3. RED HOTS Plzeň 19

4. Trutnov HSM 17

5. Oldstars Trnava 13

6. Wolfs Domažlice 13

7. Grizzlies Pardubice 11

8. Mor a mšice 4

9. Softball ZČU 3

10. Karlínský gang 3

"První dva turnaje jsme hráli ve velké pohodě, skoro by se dalo říct, škoda toho druhého místa. Ale ve finále jsme udělali jsme několik chyb a to nás stálo lepší umístění. Naopak v třetím turnaji v Plzni jsme se museli obejit bez několika opor a hned v prvním zápase se zranil vnější polař Lukáš Pavlák. V obraně jsme museli dost improvizovat a některé soupeře jsme použili atypická rozestavěné defenzivy. Náš útok neměl tentokrát takovou sílu jako jindy. Druhé místo bylo vydřené a jsme za něj rádi, tvrdí pardubický kouč Tomáš Rambousek.

Soutěž pro neregistrované hráče ASL začala ještě o týden dříve, tedy 16.5. Na první kolo do Pardubic přijelo 12 týmů. Momentálně jsou odehrané dva turnaje. Ligu vedou (j)ELITA Trutnov. Z Pardických týmů si nejlépe vedou Mimoni Stars.

"My jsme první turnaj ASL uspořádali hned v prvním možném termínu. Bylo třeba dodržet stanové počty sportovců a hygienická pravidla. Turnaj se tedy hrál na více hřištích ve dvou areálech. Zájem ze strany týmů byl veliký a všechno se úspěšně zvládlo. Co se týká turnajů České slowpitchové ligy, tam bylo třeba přeplánovat celou soutěž, najít nové termíny. Jednání se všemi pořadeli bylo rychlé, věcné, vstřícné a mám velkou radost, že ČSL i letos bude mít obvyklý počet turnajů. Také se již pomalu začínají vracet i zahraniční týmy. Slowpitch už jede téměř ve starých kolejích," podotýká Rambousek.

Podobně akční byli Waynes i mládežnickém baseballu.

"Začali jsme trénovat, jak jen to šlo. Nejdříve po dvojicích, pak ve skupinkách po deseti. První zápasy jsme sehráli už 17.5.," říká.

Prázdninový program je u Waynes nabitý: pět slowpitchových turnajů, soustředění mládeže a účast na Sportovním parku.