Nevděčník jeden… Stallions nastoupili doma proti Ostravě Steelers a zápas byl speciální hlavně pro hostujícího quarterbacka Steelers Douglase Webstera. Ten totiž ještě v loňské sezoně oblékal dres Pardubic.

„Tak natěšený na zápas jsem už dlouho nebyl,“ popsal svoje pocity Webster. Ten svůj bývalý tým vůbec nešetřil a měl lví podíl na ostravském vítězství 42:19.

Nejdříve dlouhou touchdownovou přihrávkou na Vysloužila otevřel skóre zápasu. Domácí Stallions ještě dokázali odpovědět. Nástupce Webstera v Pardubicích Raymond Catapano našel svojí přihrávkou Jana Horáčka, který vyrovnal v úvodu druhé čtvrtiny skóre na 7:7.

Webster si připsal další čtyři passové touchdowny a pro pátý si doběhl sám. „Ofenzivní lajna skvěle pracovala proti dobré obraně. Running backům se dařilo po zemi a receiveři skvěle chytali přihrávky. Byl to týmový výkon,“ hodnotil Douglas Webster.

Stallions se po zbytek zápasu podívali do endzóny pouze dvakrát. Touchdowny Jelínka a Kalouse jen kosmeticky zmírnily vysokou prohru. „Musím sportovně uznat, že vyhrál lepší tým. Ostrava nás zejména v druhém poločase jasně přehrála,“ uvedl hlavní pardubický kouč Petr Košťál. „Nebyli jsme schopní držet s naším soupeřem krok v individuálních dovednostech. Často jsme prohrávali vzájemné souboje a to nás stálo zápas,“ uzavřel Košťál.

Další výsledky Paddock ligy: Ústí nad Labem Blades – Brno Alligators 30:0, Vysočina Gladiators – Brno Sígrs 27:28 po prodloužení.

Přes tuto domácí prohru se Stallions udrželi na druhé příčce západní skupiny.