„Jo, tenhle dárek byl dobrý. Ten, co jsem dostal v sobotu od českého národa, tak dobrý nebyl. Samozřejmě pro nás se jedná o cenné vítězství, protože jsme se potřebovali po minulém domácím zápase s Děčínem zvednout. Navíc jsme zdolali našeho přímého konkurenta,“ připomíná Jiří Welsch.

Holický rodák nastoupil netradičně od úvodního rozskoku a v úvodu vlil krev do žil pardubického „draka“. Tým pozvedl také ve druhé čtvrtině, kdy se propadal do bodové ztráty.

„K výhře jsem přispěl svým dílem jak v útoku, tak v obraně. Začali jsme výborně, jenže pak jsme se dostali do defenzivy. Podlehli jsme nátlakové hře soupeře. Vyráběli jsme zbytečné ztráty, hráli jsme měkce. O přestávce jsme si k tomu něco řekli a do druhého poločasu jsme vstoupili úplně s jiným charakterem. Jsem rád, že jsem mohl být součástí vítězného týmu,“ podotýká hráč, který zanechal nejhlubší českou stoupu ve slovutné NBA.

V pondělí mu oficiálně přibyl jeden nový spoluhráč. Premiéru si v červenobílých barvách odbyl americký koncový rozehrávač Brandon Spearman. A byla veleúspěšná. Hned na úvod svého působení v Bekse se stal nejlepším střelcem. Jaká to symbolika, když nahrazuje nejlepšího střelce celé soutěže Domineze Burnetta.

„Brandon podal velmi dobrý výkon. Já už to vytušil po úvodních trénincích. My potřebujeme zacelit díru po hráči, který byl na českou ligu až výjimečným. Dominez dával u nás spoustu bodů, měl soustu minut. Vkládal do zápasů hodně herní inteligence. Myslím si ale, že Brandon bude adekvátní náhrada. On je velmi dobrý v atakování v útoku a přináší dost velkou intenzitu na obranné polovině. Naznačil, že by se mohl stát pevným článkem naší mozaiky. Jeho výkon byl super a nám nezbývá nic jiného, než si přát, aby takto pokračoval,“ hodnotí Welsch.

Pod drobnohledem
JIŘÍ WELSCH
 Minuty: 28:56. Body: 8. Dvojkové pokusy: 4/6. Trojkové pokusy: 0. Úspěšnost střelby: 66 %. Trestné hody: 0. Asistence: 8. Doskoky: 2. Ztráty: 0. Zisky: 3. Bloky: 0. Fauloval: 1x. Faulován: 2x. Validita: 20.

BRANDON SPEARMAN
 Minuty: 18:20. Body: 16. Dvojkové pokusy: 5/7. Trojky: 2/2. Střelba: 77 %. Tr. hody: 0. Asistence: 1. Doskoky: 4. Ztráty: 5. Zisky: 2. Bloky: 0. Fauloval: 1x. Faulován: 1x. Validita: 16.