Velké vítězství. A za účasti našinců. Nymburk doslova udolal v pardubické ČEZ Areně star evropského basketbalu. Na pokoření Sieny se výrazně podílel Jiří Welsch, bývalý pardubický hráč a holický odchovanec.
Ten letěl… Pocity po vítězném utkání se Sienou nejlépe vystihl právě počin Welsche. Po závěrečném klaksonu si nadhodil míč a vší silou ho napálil směrem ke stropu pardubické haly. Nebýt tam střecha tak jeho výkop letí až do vesmíru. Jako poselství ke hvězdám. Symbolicky. Nymburk zhasl hvězdu evropského basketbalového nebe!

„Byl to spontánní nápad pramenící z vítězné euforie. Do konce zápasu scházela vteřina. Po trestném hodu ke mně propadl balon a já ho podržel. Pak jsem ho samou radostí nakopl. Abych byl upřímný, nečekal jsem, že poletí takhle vysoko. Ale porazili jsme euroligový tým, družstvo, které vyhrálo sedm posledních italských titulů, tým, který postupoval do Final Four, tak se podobný výkon dá chápat, ne (pousměje se). A je úplně jedno jestli tam teď hrají známá či neznámá jména. Tato výhra patří k největším v nymburské historii," má zcela jasno Jiří Welsch.

Věčně dobře naladěny Welsch se musel smát ještě po jednom momentu ve vypjatém utkání. I když v tomto případě hořce. Jeho spoluhráč Vlado Ilievski si dal v prvním poločase vlastní koš. V basketbalu věc nevídaná…
„U té situace jsem byl hodně blízko. Skákal jsem a viděl jsem Vlada. Byli jsme pod naším košem sami dva. On měl k míči trochu blíž, tak jsem si říkal, že mu ho nechám. Jenže si asi myslel, že za ním skáče soupeř. Místo aby míč chytil, tak do něho pinknul. Bohužel tak nešťastně, že skončil v našem koši. Bylo to hodně kuriózní až komické," míní bývalý pardubický hráč.

V bohaté kariéře už zažil hodně dramatických koncovek. Ve středu večer musel se svým týmem dohánět v posledních dvou minutách čtyřbodové manko. Jako klíčové se ukázaly trestné hody.
„Byla to vypjatá a hodně taktická koncovka. Nám nahrával fakt, že jsme měli jen jeden faul. Bylo jasné, že v poslední minutě budeme soupeře zastavovat v rozporu s pravidly. Ale s fauly jsme museli nakládat chytře, aby u toho uběhl nějaký čas. Ještě, že naši kluci ustáli šestky. U Rado Rančíka jsem strach neměl. Hůře na tom byl Vlado Ilievski. Smekám před ním klobouk, protože všechny čtyři v tak těžké situaci proměnil. I když při té třetí udělal pěknou gymnastiku," smál se i v závěru povídání Welsch.

Jasný vzkaz do Nymburka
Chcete vyhrávat? Chcete nejlepšího fanouška a chcete jich hodně?  Tak hrajte v Pardubicích!  Tyto vzkazy by mělo vzít na vědomí vedení nymburského klubu. Český suverén po šesti sezonách přestěhoval zápasy evropského poháru z pardubické ČEZ Areny do pražské Tipsport Areny. Pravda, v základní části tam vítězil, ovšem s diváckou podporou to nevyhrál. Ve středu fanoušci v pardubické hale svého soka z hlavního města přejeli na celé čáře. Do ČEZ Areny si našlo cestu 4238 diváků.  A byli svědky vítězného basketbalového mejdanu. Vyhlášené italské víno teklo proudem, servírovala se italská pizza a jako zákusek se podávalo pravé italské tiramisu. Vše zakončila světoznámá italská zmrzlina.  Hudbu obstarala nymburská dechovka a pány jistě potěšil pohled na mladé roztleskávačky. Nezbývá si přát nic jiného, než aby souběh sportovních akcí v Tipsport Areně byl častěji. Za týden tam má hrát Nymburk s Chimki Moskva. Neplánuje třeba hokejový Lev Praha zase zápas ve stejný čas?