Pardubice střelecky držel Tarwis Williams, který zaznamenal čtrnáct bodů. Kromě své práce v podobě dvoubodových košů se blýskl také jednou trojkou. Ze všech jedenadvaceti hráčů obou, kteří nastoupili k utkání, si připsal nejvíce doskoků, a to osm. Přitom šestkrát úspěšně doskočil pod vlastním košem.

Jak se hraje týmu, který už v průběhu prvního poločasu prohrává propastným rozdílem, o třicet bodů?

 Nymburk je nejlepší tým v České republice a v tomto utkání zřetelně demonstroval svojí sílu. Jednoduše nás nepustil do hry. Samozřejmě, když skóre protivníka narůstá už ve druhé čtvrtině, vkrádá se do hlav bezmoc. Věděli jsme ale, že nesmíme zápas zabalit, a tak jsme se snažili do poslední minuty.

Dvadvacet bodů za první poločas je opravdu málo, i když se přihlédné k tomu, že Nymburk je soupeř velmi těžkého kalibru…

 Téměř sedm minut jsme drželi se soupeřem krok a dokonce vedli 8:6. Jenže pak Nymburk ještě víc zpevnil obranu a prakticky nás nepustil k zakončení.

Držel jste střelecký prapor, což ovšem nebylo pravidlem ve všech zápasech play off…

 Basketbal je především kolektivní sport. Samozřejmě jsem rád, když se mi střelecky utkání povede, nicméně nejdůležitější je týmová hra. Ale je to jako v každém sportu někdy se vám daří, jindy ne. Zaleží také kolik vám dopřeje prostoru soupeř.

Jak jste již naznačil, zápas jste nezabalili ani za velmi nepříznivého stavu. Odměnou vám mohl být bouřlivý aplaus za každý koš. Co vůbec říkaté pardubickým příznivcům?

 Jsem nadšen. Naši fanoušci byli po celou sezonu skvělí. Ještě vrátím naskok ke čtvrtfinálové sérii proti Děčínu. Hodně jich přijelo a po celý zápas byli slyšet. I teď, když jsme prohrávali o dvacet bodů neustále nás povzbuzovali.

Jaké jsou cíle vašeho týmu před s nejvyšší pravděpodobností posledním utkání sezony?

 Pokaždé, když jdu na hřiště, chci vyhrát. Spoluhráči jsou na tom podobně, proto ani třetí zápas nevzdáváme předem. Jsme v play off, teď už se není na co šetřit. Opět musíme počítat s tím, že nás čeká tvrdé dobývání koše soupeře. Nymburk má vynikající obranu na evropské úrovni.

Na závěr jedna odlehčující otázka. Máte nejvyšší výskok v Mattoni NBL. Prý vyskočíte až na horní okraj desky. Je to pravda?

 Ano, ale zvlášť jsem to netrénoval. Je to rodová záležitost, neboť v naší rodině mají všichni vynikající výskok.