Už dnes mají před sebou dohrávku v Kooperativa NBL. Zajíždí na palubovku posledního Jindřichova Hradce. Ten zatím na výhru čeká a nedá se předpokládat, že se ji ve středu dočká.

ČESKÝ POHÁR – 5. KOLO
mmcité+ Brno vs. BK JIP Pardubice 74:83 (25:23, 47:33, 55:60).
Body hostů: Burnett 18, Martin 13, Kohout a Pandula po 12, Kent 10, Švrdlík 7, Půlpán 6, Welsch 5.
Pardubice předvedly zápas dvou poločasů jako den a noc. V tom prvním tahali za kratší konec. Brno v úvodní pasáži druhé čtvrtiny natáhlo svou šňůru na 12:0 a dostalo se do dvouciferného plusu. V závěru první půle pak odskočilo do maximálního, šestnáctibodového vedení.

Ani do druhého poločasu nevstoupili Beksa příliš dobře. Její hráči minuli prvních pět střel, ovšem výrazně přidali na obranné polovině hřiště. A to se záhy promítlo i v ofenzívě. Mezi 21. a 28. minutou otočili skóre, když tento úsek ovládli Východočeši v poměru 25:7. Od té doby už měli hosté neustále navrch.

Suma sumárum, úvodní čtrnáctiminutovku druhé půle pardubičtí dlouháni ovládli 13:41. Nejvíce vedli o devatenáct a nakonec si přinesli do odvety plusových devět bodů. Odveta se uskuteční v hale Dašická 20. prosince od 19 hodin.

KOOPERATIVA NBL
Dnes 18.00: Basket Fio banka Jindřichův Hradec – BK JIP Pardubice.
Dohrávka 2. kola proti sobě staví otloukánka a jednoho z adeptů na finále.

Z posledních tří zápasů Jindřichova Hradce víme, že noví hráči, kteří tam přišli, jsou hodně bodoví, ale zároveň neskórují za každou cenu. Celkově bych řekl, že hra našeho soupeře se nyní opírá o střelbu z perimetru. Pro nás z toho plyne, že musíme být hodně pozorní, nesmíme domácí hráče pustit do laufu, naopak je potřeba je tlačit k těžkým střelám,“ nabádá pardubický trenér Tomáš Bartošek.

“Vnímáme, že jsme v roli výrazného favorita, ale od nás to vyžaduje, abychom předvedli naprosto zodpovědný výkon. Nemůžeme si dovolit sebemenší zaváhání. Vůbec se neohlížíme na bilanci soupeře. Soustředíme se sami na sebe. Chceme hrát koncentrovaně, dobře sdílet míč.

Vytvářet si jasné střelecké pozice a kralovat na doskoku pod oběma koši,“ říká Bartošek.