Z králů udělali za dvě minuty poddané

Pardubice - Pardubičtí florbalisté v prvním semifinále popíjeli po druhé části „ionťák" s gólovou viagrou

18.3.2013

Sokol Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady 9:6Foto: DENÍK/Jiří Sejkora

Na houpačce? Ne, tohle byla jízda na centrifuze! Úvodní duel semifinále první ligy nabídl dramatickou podívanou s jedním veleobratem na závěr. Pardubičtí florbalisté prohrávali po dvou třetinách dvoubrankovým rozdílem, aby ještě větším gólovým rozdílem zvítězili.

1. semifinále: Sokol Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady 9:6 (0:0, 3:5, 6:1).
Branky: 22. Ďopan, 26. Lisa (Formánek), 35. Lisa (Burian), 42. (41:35) Lisa (Teichman), 43. (42:01)  Matys (Volkov), 44. (43:35) Chmelař (Lisa), 51. Lisa (Teichman), 58. Bahník, 60. Bahník (Teichman) – 23. Svoboda (Mareš), 27. Houra (Votruba), 30. Smutný (Gregor), 31. Svoboda, 39. Svoboda (Mareš), 45. Mareš (Svoboda).

Sestava Pardubic: Pipek – Daněk, Vichr, Ďopan, Volkov, Lutonský, Šťastný – Kareš, Bahník, Janeček – Lisa, Teichman, Burian – Matys, Dlesk, Formánek – Chmelař.
Stav série: 1:0.

Kdo tohle čekal? Po bezbrankové oťukávané v první části se diváci nakonec dočkali patnácti gólů, což je průměr sedm a půl na třetinu. V té druhé se doslova roztrhl s brankami pytel. Vinohrady dokázaly domácí hráče přehrát, hlavně proto že využívaly jejich chyb.
„Nám se první dvě třetiny opravdu nevydařili. Vůbec jsme se nemohli dostat do zápasu a do této série. Navíc jsme nedokázali pohlídat nejsilnější stránku soupeře, kterou jsou rychlé protiútoky. Po zásluze jsme tuto část prohráli," přiznává pardubický trenér Miroslav Janovský.

Čísla 42, 43, 44… Tohle není výňatek z učebnice matematiky pro první třídu základních škol. Jedná se o minuty, kdy pardubičtí borci stříleli obracející góly v závěrečném dějství. Ano do poslední třetiny naskočil úplně jiný tým. Jako někdo dal pardubickým florbalistům o přestávce do iontového nápoje gólovou viagru. Bleskově otočili skóre zápasu, a přestože soupeř ještě jednou dokázal vyrovnat, vítězství nakonec uhájily. Poslední dvě branky už domácí vsítili do prázdné branky při power play soupeře.
„Ve třetí části jsme už hráli svoji kombinační hru. Snad to bude pro náš mladý kádr nové ponaučení do dalších zápasů," přemítá Miroslav Janovský.