SKUPINA O
1. kolo Pau Lacq Orthez – BK JIP Pardubice 101:66 (31:12, 51:35, 73:51). Body: Chikoko 28, Okobo 20, Robinson 16, Mipoka 12, Carne 8, Edwards 7, Bokolo 6, Cavaliere 4 – Burnett 16, Autrey 13, Kohout 12, Půlpán 8, Potoček 5, Wall 4, Kotas 3, Nečas a Škranc po 2, Švrdlík 1. Trojky: 14:6. Trestné hody: 19/13 – 8/6. Doskoky: 32:30.
Druhý zápas: Albacomp Fehérvár – U-BT Kluž 92:83

Pamatujete na krále vzduchu jménem Concorde? Jednalo se o nadzvukový dopravní letoun francouzské výroby. A právě tento stroj připomínali basketbalisté Pau Orthez ve vstupním zápase 2. kola FIBA Europe Cup.
Beksa, která se minulý víkend dostala po výhře nad Nymburk do výšin, neměla největšímu favoritu skupiny O čím konkurovat. Výsledkem byla zdrcující prohra.

Pardubičtí dlouháni drželi krok pouze tři minuty. Po nich jim „vyplivlo" střelecké zařízení a francouzský protivník si velmi brzy vytvořil rozhodující náskok. V úvodu druhé čtvrtiny už vedl o dvacet bodů. Hosté zápas určitě nezabalili, snažili se s výrazně záporným skóre něco udělat, ovšem Pau pevně svíralo otěže ve svých rukou. Plamínek naděje zažehla Beksa v závěru první půle, kdy snížila na rozdíl čtrnácti bodů.

Po přestávce však útočný festival domácích neustal. Východočeši dlouho bojovali o „dobrou" prohru. Jenže od konce třetího kvartálu to s nimi šlo z kopce. Nakonec prohráli o hrozivých pětatřicet bodů. Orthez se za svůj konstantní výkon odměnil stovkou, který vidí nerad každý trenér poraženého týmu.

„Nebyl jsem překvapen kvalitou hry domácího týmu. Víme, že francouzská liga je velmi dobrá, známe skvělou historii klubu Pau. Přesto jsme nevěděli, co konkrétně očekávat. Tato úroveň je pro nás nová," prohlásil pardubický kouč Levell Sanders.

Na hru mnohonásobného mistra Francie byla radost pohledět. I když pardubický fanoušek u streamového přenosu trpěl jako zvíře…

„Pau hrálo jednoduchý basketbal. Dokázali dostat míč do vnitřního prostoru, měli dobrý spacing a trefili čtrnáct trojek z pětadvaceti pokusů. Bylo těžké je zastavit, protože byli produktivní zevnitř i z perimetru," pokrčil rameny Sanders.

Z předvedeného basketbalu soupeře byl unesený i pardubický rozehrávač Lamb Autrey.

„Byl to jiný levell, jiná úroveň hry. Hráli jsme proti skvělému týmu. Zejména pivoti domácích jsou hodně kvalitní. Chikoko hrál skvělý zápas, i ostatní. Byla to pro nás výborná zkušenost," našel na utkání nějaké pozitivum americký hračička.
Příští středu zavítá BK JIP Pardubice do Maďarska.