„Jestli jsme si ještě na začátku března mysleli, že loňské úspěchy na Světovém poháru v Dubaji nelze překonat, tak Jaroslav Petrouš a Martin Zach nás pěkně vyvedli z omylu,“ glosuje předsedkyně spolku Eva Hrdinová.

Nevěříte? Uvěříte! Po úspěšném závodu Světového poháru v Dubaji a otevřeném mistrovství Spojených arabských emirátů v Sharjahu si totiž přibalili do zavazadel pět medailí. A bonusy k tomu v podobě splněných kvalifikační limity na mistrovství Evropy v Berlíně. Takže dva překonané české rekordy se v tomto lesku trochu ztrácejí…

MAXIMÁLNĚ SPOKOJENÝ
V obou případech překonal potřebný limit na účast na ME v Berlíně. Kvalifikačních kritérií stanovila komise svazu více, ale Zach už má k účasti blízko.

„Se svými výsledky na závodech jsem maximálně spokojen. První závod v Dubaji se povedl dle mých představ, hodil jsem kuželkou 26,75 m a na Sharjah jsem počítal ještě se zlepšením. Bohužel drobné momentální zdravotní komplikace a také silný protivítr v den závodu mi udělaly trošku čáru přes rozpočet. Ale i tak je 25,03 m dobrých. Se svými výkony, které mi přinesly dvě stříbrné medaile, jsem spokojený. Je to skvělý start do sezony a jsem si jistý, že mé rezervy jsou ještě veliké“, zhodnotil své vystoupení atletický reprezentant České republiky na vozíku Martin Zach.

Dušan Salfický, generální manažer HC Dynamo Pardubice
Salfický po sezoně: Většinu týmu chci udržet pohromadě

CO VÍC SI MOHU PŘÁT…
Kompletní sbírku zlaté, stříbrné, bronzové si domů odvezl reprezentant Jaroslav Petrouš. Ani on to neměl v závodu úplně snadné. Vždyť bolesti zad, zvládl dlouhý závod v pozdních večerních hodinách. A se ctí ustál i protest jordánského diskařem či nejdelší hod kariéry za současných podmínek. Ten však dopadl těsně mimo výseč. Bronz v disku z Dubaje za výkon 38,77 m vyměnil v Sharjahu za zlato a letošní zlepšení na 39,11 m. Stříbrnou medaili bral za osobní maximum v kouli výkonem 10,69 m a nový český rekord, který ještě posunul o dalších 14 cm na závodu v Sharjahu. Byl spokojený, přestože to stačilo jen na čtvrté místo. Nicméně kvalifikační limity na ME splnil v obou závodech.

„Vracím se domů poněkud bolavý a unavený, ale spokojený. Cíle, které jsme si s trenérkou Evou Hrdinovou do prvního letošního závodu dali, jsem splnil, co víc si přát. Na tři medaile už mám doma připravené čestné místo a třeba k nim přidám i tu bramborovou,“ smál se Jaroslav Petrouš po návratu z emirátů.

KLUCI NAD OČEKÁVÁNÍ
Sdílená radost – dvojnásobná radost. Trenérka obou atletů se po právu tetelila blahem. „Jsem nadšená. Kluci mě překvapili. I když jsem věděla, že jsou v dobré formě a že ji jistě prodají, předčili má očekávání. Možnost speciální přípravy jsme měli jen v hale centra Nymburk, kam jsme jezdili na víkendová soustředění, takže jsme v podstatě netušili, jak daleko jim náčiní poletí. Závody na Arabském poloostrovu absolvovali naši atleti již potřetí v řadě. Je to velmi nákladná záležitosti, nicméně výsledky prokazují, že se tato investice vyplácí. Moc jim tímto blahopřeji a děkuji za vzornou reprezentaci nejen naší republiky, ale i města Pardubice a našeho spolku,“ nešetřila pochvalami Eva Hrdinová.

MATĚJ KADIDLO se přiznal rozhodčímu, že nebyl ve vápně faulován.
Matěj Kadidlo se podivoval nad penaltami v televizi. Nechtěl být jako ostatní