Pěkně po pořádku. Přeloučští ragbisté si vytyčili pro nadcházející sezonu několik cílů. Nejdříve musí zvládnout základní část druhé ligy v patnáctkovém ragby. To znamená skončit nejhůře do čtvrtého místa, aby se podívali do Národní ligy. A tuto část vyhrát, což by jim zajistilo postup do nejvyšší soutěže. A v sedmičkovém ragby si dojít pro medaili na závěrečném turnaji mistrovství České republiky, který bude hostit právě Přelouč.

Úterky, pátky a hory

Na tak náročnou sezonu bylo nutné se poctivě připravit a nabrat „tuny“ síly. Ragby totiž není sport pro fajnovky.

 „Na nabíraní fyzické kondice jsme pracovali dvakrát denně. Nejdříve od listopadu do února. V úterý byla na programu běžecká příprava a pátky zase patřily kruhovým tréninkům v tělocvičně,“ přibližuje dril přeloučský trenér a kapitán v jedné osobě Jan Čížek. Také ragbisté si vyrazili okořenit ne příliš oblíbené období na hory.

 „Příprava byla zakončena tradičním soustředěním v Trutnově. Dohromady se kempu zúčastnilo třiadvacet mužů a juniorů. Absolvovali jsme čtyři tréninkové jednotky na umělé trávě fotbalového stadionu. Zaměřovali jsme se na práci s balonem a obranu. Celkově na hru, kterou budu od kluků vyžadovat. Proložili jsme to florbalovým zápasem, který byl hodně fyzicky náročný, ale všichni si toto zpestření užili. Také jsme využili času na tmelení týmu, jako například při sledování zápasu Six Nations Francie – Skotsko,“ vrací se Jan Čížek do Krkonoš.

Přeloučští ragbisté jsou na sezonu připraveni. Až z nich jde strach…

Sedmičkové MČR doma

Tím polykání tréninkových dávek nekončilo. Forma se pilovala tak, aby gradovala ve vstupním utkání nového ročníku. Tuto neděli, kdy do Přelouče zavítá tým Nýrska.

 „Hned po návratu ze soustředění jsme přešli dva dny v týdnu k tréninkům na hřiště, abychom se dokázali co nejlépe připravit na blížící se začátek soutěže,“ říká Čížek.

Při pohledu na výčet cílů pro letošní sezonu lze jenom konstatovat, že nejsou v Přelouči troškaři. „Všichni hráči budou rádi za co největší podporu fanoušků, která pomůže k jasnému cíli. Tedy postupu mezi nejlepší čtyři do Národní ligy. Z ní pak bude možné bojovat o postup do nejvyšší soutěže. Její první dvě kola se odehrají ještě v červnu a dohrávat se bude po letní pauze v září a říjnu,“ přibližuje ragbyový jízdní řád český reprezentant.

„Dalším naším cílem je boj o medaile na MČR v sedmičkovém ragby. To se bude skládat ze tří turnajů. Poslední a ten nejdůležitější pořádáme v srpnu na našem hřišti,“ dodává Jan Čížek.

Přeloučská trasa

31. března: RC Přelouč – RC Šumava Nýrsko (14.00)

7. dubna: RC Přelouč – RC Havířov (14.00)

14. dubna: RC České Budějovice – RC Přelouč

21. dubna: RC Přelouč – SR Mariánské Hory (14.00)

5. května: RK Petrovice – RC Přelouč

12. května: RC Přelouč – RC Brno Bystrc (14.00)

19. května: ARC Iuridica – RC Přelouč

2. června: 1. kolo Národní ligy

9. června: 2. kolo Národní ligy

4. srpna: turnaj 7´s v Brně-Bystrci

11. srpna: turnaj 7´s v Novém Městě na Moravě

18. srpna: finálový turnaj 7´s v Přelouči