Pak však zasekli cepín a po výhře 91:86 se udrželi na skále. Vyrovnaná série se stěhuje zpět do Pardubických „hor. Ve středu od 18 hodin je čeká další výstup.

Vstup do zápasu vyšel Pardubicím mnohem lépe než v prvním utkání. První čtvrtinu vyhráli o třináct bodů.

„Začátek byl strašně důležitý, kor v Novém Jičíně, kde se hraje velice těžko. Od toho, jak zvládnete první minuty, se pak odvíjí celý zápas. Doma musíme ve třetím utkání začít podobně. Pořád si musíme opakovat, že začátek je hodně důležitý,“ podotýká pardubický pivot Petr Bohačík.

Jeho tým prakticky po celý zápas vedl. Jenže dvě a půl minuty před koncem se Unibon po předlouhé době dostal do těsného vedení. A v tu chvíli se projevila síla hostujícího družstva.

Nový Jičín má výborné domácí prostředí. Hraje se ve velmi bouřlivé atmosféře, takže je to obtížné. My jsme ale odvedli dobrou práci, což platilo i v době, kdy se soupeř dostal do vedení. Nezazmatkovali jsme, zahráli jsme signál, který nám trenér nakreslil, a on vyšel. Vrátili jsme se do vedení, kritickou chvilku jsme zvládli perfektně,“ konstatoval Petr Bohačík.

V utkání zaznamenal dvacet jedna bodů, což bylo nejvíce z pardubických hráčů. Především proměňoval trestné hody ve vypjaté koncovce. Ale v dresu s koněm na prsou se objevil ještě jeden rek. Martin Sýkora (na snímku). A jakým hrdinstvím se zapsal do dějin play off. Věřte, nevěřte, slovenský reprezentant trefil v důležitém okamžiku trojku až z půlky hřiště!

„Viděl jsem, že se míč odrazil k půlce hřiště a když jsem ho chytil, všiml jsem si, že zbývají poslední tři sekundy do konce našeho útoku. Řekl jsem si, že mi nezbývá nic jiného, než hodit míč směrem ke koši a aspoň trefit obroučku, aby byla šance na útočný doskok. A ono to skončilo košem,“ pousmál se Sýkora.

I díky tomuto „borci na konec“ se zítra začíná od znovu. A pardubičtí fanoušci by tomu neměli býti neteční.

Vítězství nás vrátilo zpět do série. I kdybychom prohrávali 0:2, ještě by sice nebyl konec, ale je rozhodně lepší, že jsme dokázali srovnat,“ neskrýval radost Sýkora.