Pardubicím příliš nevyšel závěr základní části Tipsport Superligy, mají na svém kontě pět proher v řadě. Ty rozhodly o tom, že bude muset Sokol bojovat v play down o udržení. Před posledním kolem základní části je se ziskem dvaceti bodů na dvanáctém místě a už nyní je jasné, že se v play down utká s Bulldogs Brno. Hraje se ale ještě o to, kdo bude začínat sérii doma, nyní je v lepším postavení Sokol.

„Čeká nás nejdůležitější fáze sezony, poslední zápas základní části je ideálním testem některých změn v sestavě a herních prvků. Zlepšit musíme především vlastní nasazení, které zvlášť v posledním duelu nebylo stoprocentní,“ říká pardubický obránce Filip Krigovský.

Sokol změřil s Panthers své síly v této sezoně již dvakrát. Nejprve v Superlize, kdy prohrál 7:5 po dobrém vstupu do utkání, v osmifinále Poháru České pojišťovny slavil v Otrokovicích postup po výhře 6:5. „Rozhodovat budou především zbytečné chyby. Kdo jich udělá méně, ten vyhraje. Otrokovice mají velice zajímavý styl hry, který vychází ze zabezpečené obrany,“ naznačuje obránce Sokola, že se dá očekávat další vyrovnaný duel.

Po loňské premiérové účasti v play off a omlazení kádru budou muset Pardubice bojovat o udržení, čeká je tak náročný závěr sezony, na který se ideálně potřebují naladit výhrou a přerušit sérii proher. „Závěr sezony bude náročný především na psychiku. Tým je velice mladý, ale kvalitní. Pokud budeme věřit ve své schopnosti a potáhneme za jeden provaz, zvládneme to," dodává Krigovský. 

Florbal - Tipsport Superliga, 26. kolo:
neděle 17.00, SH Dašická Pardubice: Sokol Pardubice – Hu-Fa Panthers Otrokovice

(aj, tr)