Kromě obvyklých dostihů, které začnou ve 13 hodin, se na opačné straně tribuny na pískovém kolbišti pojede 9. kolo PONY-GAMES CUP 2016.

„Tato akce se v Pardubicích prezentovala již vloni na výstavě Koně v akci, ale opravdový závod se zde koná poprvé," upřesnila pro Deník mluvčí závodiště Kateřina Nohavová.
Zároveň tu bude k vidění speciální moderní pětiboj.

Tato olympijská disciplína v sobě kombinuje plavání, šerm, jízdu na koni (parkur), běh a střelbu. A právě propojení s jezdeckým sportem bylo inspirací pro moderní pětiboj na pardubickém závodišti. „Samozřejmě tu nemáme podmínky pro olympijskou disciplínu, a tak jsme připravili pětiboj vlastní. Skákání přes překážky, střelba nebo běh ale chybět nebudou," slibuje ředitel Dostihového spolku Martin Korba.

Návštěvníci dostihového dne budou od 10 hodin 
na pěti různých stanovištích sbírat razítka za splněné disciplíny. Odměnou jim bude kokarda – vítězná stuha, kterou si budou moci vyzvednout přímo na závodišti ve stanu Olym-pijského parku Pardubice. Závodit se bude v parkuru s koníkem na tyči, na laserové střelnici, v běhu cílovou rovinou dostihové dráhy, v házení podkovou a také v jízdě na in-line ponnie. „Disciplíny jsou cílené na děti, ale i dospěláci si při troše recese hodně užijí," uzavírá Martin Korba.