Sobotní prolog pardubické dostihové sezony ještě neměl tu správnou atmosféru, ale byla to jen generálka na zítřejší zajímavější program Italského dne .

Hlavním dostihem byla Cena společnosti COROR CAR, a. r.o, – klasická steeplechase II. kategorie na 3900 metrů. Favorizovaný sedmiletý tmavý hnědák Radbec ze stáje Mareš – Tachlovice, připravovaný trenérem Miroslavem Marešem a vedený zkušeným žokejem Dušanem Andrésem, si vedl výborně a zadrženě s velkým náskokem zvítězil. Na trať dostihu se vydalo osm koní. Hned na druhém skoku měl pád Santori, posléze byli zadrženi Indigo Blue a Zaawist, před tribunami upadla Carlita. Za vítězem doběhl jako druhý Sharcan, který předstihl lepším závěrem nadějného debutanta Evrona. Čtvrtý byl s odstupem Magic Blade. Vítězi úvodních tří rovinových dostihů se staly klisny Sešlost (Pavlíček), Racona (Pavlíček a Sorelita (Žalud). Proutky vyhrál nadějný Charccari (ž. Andrés) a York City (Mátl). V cross country III. kategorie na 4500 m zvítězil Montgomery se Sedláčkovou v sedle, druhou cross country získal Patton (ž. Bartoš).

Mítink však pokračuje také v dalších dnech. Na pardubické dráze je hlavním bodem programu Cena společnosti ZK, s.r. o – Velká cena Itálie. Velkými favority by měli být Blizzard (ž. Luka) a Tresh (ž. Linek. První dostih bude odstartován ve 13 hodin.