Do své druhé sezony v krajské hokejové lize vstoupí tuto neděli. Od 17 hodin se v Chrudimi střetne s loňským finalistou zmíněné soutěže.
„Nově angažovaný trenér, Jaromír Jindřich, poznával v přípravném období, jak hráči reagují v různých herních situacích. Na základě těchto poznatků poskládal jednotlivé formace. Tomu bylo přípravné období určeno a splnilo do puntíku svůj účel," vysvětluje Jakub Musil, hrající manažer klubu, který ještě dodává ke skončené  přípravě:
„Máme za sebou třídenní soustředění v Lanškrouně, kde jsme každý den absolvovali dvoufázové tréninky na ledě. Na jeho závěr jsme odehráli přátelské utkání s lanškrounskými Orly."
Trenér Jindřich, který přišel v létě na lavičku Závodky, dával v zápasech příležitost všem hráčům širšího kádru.

„Ve hře se postupně objevují prvky, které nacvičujeme. Sestava se ke konci tohoto období již ustálila a na nedělní mistrovské utkání jsme připraveni. Na chrudimském ledě budeme chtít uspět," burcuje Jaromír Jindřich.

V loňském ročníku KHL skončila Závodní hokejová sedma. Kam míří v této?
„Premiérový ročník byl pro náš tým hodně hektický. Učili jsme se poznávat krajskou ligu za pochodu. Pro kluky to bylo něco nového. Teď už jsme ale o rok zkušenější. Chceme dosáhnout lepšího umístění. Všechna předsevzetí před zahájením přípravy se nám podařilo splnit.  Sehnali jsme kvalitního trenéra i kvalitní posily, zlepšilo se i zázemí klubu," vypočítal Jakub Musil.

Ten se svými spoluhráči i ve druhém kole nastoupí ve venkovním prostředí, a to ve středu v České Třebové. V malé hale ČEZ Areny se poprvé představí svým fanouškům ve třetím dějství. Stane se tak v neděli 21. října od 17 hodin proti Chocni.