Jejich kapitán totiž nastartoval neskutečný obrat. Domácí se v posledních čtyřech minutách vyhrabali ze dna Mariánského příkopu na vrchol Mount Everest…

Extraliga mužů: HBC Autosklo H.A.K. Pardubice – TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec 4:2 (0:0, 0:2, 4:0). Branky: 43. Filip (Krejčí), 44. Filip (Waber), 45. Krejčí (Waber), 45. Mašík (Kamaryt) – 16. Marko (Jann), 29. Hunal (Kiss). Sestava: Smekal – Filip, Hák, Kamaryt, Mokříž, Barva, Krejčí – Urbanec, Zemánek, Mašík – Korel, Hrnčíř, Waber – T. Skřivánek, J. Skřivánek, Ingršt.

„Od začátku jsme chtěli diktovat tempo a hrát nátlakově. I když jsme měli více ze hry, tak naší hře chyběla větší dravost do zakončení. Hosté vytvořili vždy před brankářem val a my jsme chtěli hrát kombinačně až do branky. Taky jsme udělali nějaké zbytečné fauly, dali pět tyček. Také kvůli tomu jsme po dvou třetinách prohrávali 0:2. Na druhou stranu se kluci hecovali, což se nám vyplatilo. V posledních třech minutách jsme dvakrát odvolali brankáře a Petr Filip ukázal, že je správný kapitán. Už poněkolikáté to vzal na sebe a dvěma góly vyrovnal. Dalším tlakem jsme pak zápas otočili. Výkon ideální nebyl, ale byl to první zápas a hlavně nám z důvodu zranění a nemoci chybělo pět stálých útočníků. Když to shrnu, počasí nám nedovoluje kvalitně trénovat na hřišti a celý zápas jsme hráli do pětičlenné zdi," vysvětluje pardubický kouč Jiří Mašík.

Zahajovat jarní sezonu v únoru pod otevřeným sportem? To je  ruská ruleta. A to se hned ukázalo. Sníh zasypal hrací plochu v Polabinách.
„Chtěl bych poděkovat svému týmu za úklid sněhu. Dvě hodiny jsme vyhrnovali hřiště a myslím si, že bylo vynikající připravené," uvedl Mašík.

1. NHbL – Východ:  HC Jestřábi Přelouč – HBC Autosklo H.A.K. Pardubice B 3:4 (1:1, 1:2, 1:1). Branky: Hejhal, Adámek, Štefanský – Urbanec, F. Förstl, Horák, Vršinský. Přelouč: Danihelka – Stoklasa, R. Adámek, Čapek, Tesák, Příhoda, Hutla – D. Štefanský, Šmíd, Mucha – Kubát, Svoboda, Kalousek – Hejhal, Vorba, D. Kazimír. Pardubice B:  Smekal – Krejčí, Drenko, Dubišar, Hlaváček, Kupka, Kosina – Vršinský, J. Skřivánek, Korel – Urbanec, J. Kubeš, F. Förstl – Horák, Novotný, Šimek – Severýn.
„Chtěli jsme se dostat do první čtyřky. Bohužel se to povedlo soupeři, který byl šťastnější," konstatoval přeloučský kapitán Martin Šmíd.

1. NHbL – Východ: Lokomotiva Česká Třebová – Paramo Svítkov Stars  Pardubice 5:2 (0:1, 1:0, 4:1). Branky hostů: Šprincl (Šováň), D. Černický (R. Cinko). Sestava: Kavá  – Hlavsa, Kožený, R. Cinko, Šatara – Šprincl, Šováň, Večerník, D. Černický, Hackenberg, Svatuška, M. Cinko, Mifek, Sura.

„Po první třetině jsme sice vedli, ale v té druhé jsme šli čtyřikrát za sebou do oslabení a domácí srovnali. Horší ovšem bylo, že nás hra v oslabeném počtu stála moc sil. A ty nám pak chyběly ve třetí části," vysvětluje hladký průběh závěrečné třetiny pardubický trenér Robert Koch.