O první medailový úspěch se zasloužila Klára Svobodová na 200 m znak, když obsadila třetí místo. Na 100 m prsa se prezentoval v nejstarší kategorii navrátilec David Jehlička, který v nejstarší kategorii vybojoval stříbro. Stejný kov v kategorii B vybojoval také Martin Cöger. A prsaři se předvedli i v krátkém sprintu. Jak Jehlička, tak Cöger zopakovali umístění na dvojnásobné trati. O první medaili v nejmladší kategorii se zasloužila dvanáctiletá Barbora Štiková na 400 m VZ, když skončila na druhé příčce. Stejné místo vybojovala na trati 100 m M stejně stará Adéla Vavřinová. Další den zahájili pardubičtí plavci ziskem stříbra. Zásluhu na tom Kateřina Burianová na 50 m znak. Nejcennější kov si pověsila na krk Vavřinová po 100 m VZ. Třetí za ní skončila Fousková. V závodě na 200 m se opět hodně nahlas o Pardubicích. Jehlička doplaval druhý, Cöger třetí. Na bronz dohmátla rovněž Markéta Bartoníčková na 200 m motýlek. Na dlouhé polohovce překvapivě dominovala Šárka Stachová, která porazila kamarádku Svobodovou o šestnáct vteřin. Na stejné trati vybojoval Václav Werner bronz.