Ze šestnácti družstev postoupí přímo do finále vždy první tři z každé. Další dvě družstva doplní osmičku podle získaných FINA bodů (body za zaplavané časy). V loňském roce obsadily pardubické ženy třinácté místo a rády by loňské maximum vylepšily.

„Tahounkou družstva bude Lenka Štěrbová, která se nyní vrátila z reprezentačního soustředění v Brně. V hlavním městě se se představí na tratích 200 m M, 200 m Z, 400 m a 800 m VZ. Mezi opory našeho kolektivu by měla patřit i Tereza Sejpková, která se i přes náročné studium na vysoké škole, udržuje ve výborné kondici a poplave 50 m VZ, 100 m a 200 m P, 400 m PZ,“ vyzdvihuje želízka ze svého týmu trenér Tomáš Neterda.

Nastupující mladou generaci budou zastupovat Šárka Stachová, Klára Svobodová, Nikola Brožová, a Michaela Štěrbová. Družstvo doplní ještě Lucie Kubečková a nadějná Pavla Avramová.

Muži, kteří se do finále neprobojovali, startují pod vedením trenérky Jany Klusáčkové na Velké ceně Bižuterie v Jablonci. Na startu bude i Martin Cöger, který minulý týden absolvoval juniorské reprezentační soustředění v Brně. Nebude chybět ani stále se lepšící Václav Werner.

(oš)