V prestižní kategorii Open zvítězil suverénně s velkým náskokem Martin Žerava (UFO Racing Team), který za sebou nechal Petra Bartoše (Orion Litomyšl-Auto Jarov), tak i doposud vedoucího jezdce seriálu Jiřího Čepeláka (Yamaha Profiauto CZ Team). Žerava se tak posunul na průběžné první místo a nad Čepelákem nyní vede o jediný bod. Třetího Bartoše dělí od vedoucí pozice již 8 bodů. K lámání chleba tedy dojde v posledním závodě v Kramolíně (5. října). „Proti loňsku, kdy jsem v Holicích ani jednu rozjížďku nedojel, jsem velmi spokojen. Ve druhé jízdě se mi povedl start, měl jsem sice problémy s plynovou ručkou, ale vydrželo to. Pro Kramolín je taktika jasná, dobře odstartovat a nespadnout,“ řekl vítězný Martin Žerava.

Jiří Čepelák byl sice spokojen s druhou jízdou, v níž podle svých slov podal maximum, první se mu ale nepovedla. „Dopustil jsem se dvou hrubých chyb, za které bych si nafackoval. Ztratil jsem cenné body, ale jsem stále ve hře o titul, “ řekl Jiří Čepelák.

Závod kategorie MX2 stylem start – cíl ovládl slovenský jezdec Martin Kohút (LR Cosmetic – Ados Racing Team), a má tak skvěle našlápnuto pro mistrovský titul. Za ním dojeli Jiří Bittner (Team Harness MX) a Marek Sukup (MX – Shop Racing Team).

V kategorii motokrosových bardů, třídě Veteran, si prvenství odvezl Petr Kovář (Orion Racing Team Litomyšl), jenž porazil Romana Heinricha (M.C.F. cz Team Racing) a Zdeňka Špačka (UFO Racing Team).

(Lukáš Peška)