Pardubice – Tak ani na poosmé. Pardubičtí basketbalisté se rozloučili s evropskou sezonou bez vítězství. Poslední příležitost měli proti izraelskému týmu Ness Ziona. Soupeř však měl větší motivaci v podobě postupu ze druhého místa skupiny D.

Beksa nemohla ze zdravotním důvodů nasadit do zápasu dva hráče, kteří mají momentálně formu, a to Dwayna Benjamina a Viktora Půlpána. V úvodu nezachytila hostující trojky a prohrávala 2:8. Už v první pětiminutovce ale manko vymazala a záhy šla poprvé do vedení. Koncovku první čtvrtiny nezvládla. Podruhé se dostali domácí do plusu po dvou a půl minutách druhého kvartálu (29:27). Jenže pak se na čtyři minuty odmlčeli a izraelsko americký celek se nadechl k brejku, který se ukázal jako rozhodující. Své dlouho nenápadné vedení totiž posunuli v závěru první půle na dvojciferné.

Po pauze se domácím ještě více přitížilo. Za tři minuty už ztráceli jednadvacet bodů . Hosté nikterak nepolevovali ve střeleckém snažení a výsledkem toho byla další stovka v pardubické síťce.

FIBA Europe Cup

Skupina D: BK JIP Pardubice – Ironi Ness Ziona 84:104 (22:25, 36:48, 58:80). Body: Jackson 25, Kohout 14, Švrdlík 10, Potoček 9, Svoboda a McGaughey po 7, Škranc a Williams po 6 – Brandwein a Lee a Cook po 17, Solomon 11, Kadir 10, Dunne a Pitshon po 8, Dowe a Gutt po 6, Browne 4. Rozhodčí: Kapitany (Maď.), Vassallo (Mal.), Oliot (Fr.). Fauly: 14:22. TH: 21/17 – 9/8. Trojky: 5:10. Doskoky: 41:42.