Tento unikátní plochádrážní podnik přiláká do města perníku spoustu zahraničních příznivců ploché dráhy, kteří budou držet palce svým barvám .
Připomeňme, že závod o Zlatou přilbu se jel v Pardubicích poprvé v roce 1929. Tehdy zakladatelé jistě netušili, že v roce 2010 se bude psát, že jde o nestarší pořadaný závod na světě. A tento punc výjimečnosti mají Pardubice. Zcela právem se tvrdí, že závod o Zlatou přilbu je rodiným stříbrem města.

Do Pardubic přijede řada vynikajících plochodrážníků, na startu by mělo stát sedm jezdců seriálu Grand Prix (Andersen, Bjerre, Pedersen, Holder, Jonson, Lindgren a Hancock), mezi jezdce GP lze počítat i Davey Watta, ale ten tam je jako rezerva. Na startu Zlaté přilby dále budou Artěm Laguta – letošní kvalifikace o Grand Prix, úřadující mistr světa v kategorii juniorů Darcy Ward, loňští světoví šampióni v závodech družstev Krzysztof Kasprzak a Adrian Miedziński, mistři svých zemí Jurica Pavlic, Grigorij Laguta, Matej Žagar, Matej Ferjan a Manuel Hauzinger.

Start odřekl Australan Jason Crump (prý má setkání se sponzory), Jaroslav Hampel (před GP v Bydgoszczi nejchce jet žádný volný závod) a Chris Harris (pojede s Coventry o britský titul). Nepojedou ani Woffinden a Zetterström.

Na startovní listině 62. Zlaté přilby figuruje sedm českých jezdců Aleš Dryml, Josef Franc, Martin Málek, Václav Milík, Tomáš Suchánek a Hynek Štichauer. A kde je pardubický Lukáš Dryml?

V pondělí se řešil jeho start, ale jeho polský klub moc stojí o dodržení kontraktu, protože jede závod sezony o postup do I. polské ligy a chce uspět. Lukáš se musel rozhodnout a letos tedy „přilbu“ nepojede,“ sdělil Petr Moravec, tiskový mluvčí ZP Pardubic.