Každý rok při něm najde na svítkovské tribuny cestu kolem dvaceti tisíc návštěvníků, přes tři tisíce z nich jsou cizinci. Nejvíce jich podle předsedy pořadatelského Automotoklubu Zlatá přilba Evžena Erbana jezdí z Německa, Polska, Rakouska a zemí bývalé Jugoslávie. Ti všichni hledají v Pardubicích ubytování. Díky tomu si mohou hoteliéři mnout ruce.

„Na víkend, kdy se jede Zlatá přilba, máme zcela plno, každý rok to je stejné,“ sdělila Deníku recepční pardubického hotelu Labe. Další ubytovací zařízení ve městě na tom jsou podobně. „Na Zlatou přilbu máme obsazeno, na Velkou pardubickou už téměř také. Během roku máme podobně naplněné pokoje při Czech Open a také během vinařského festivalu,“ prozradila recepční Hotelu Arnošt.

Přespolní návštěvníci jsou tak často odkázáni na ubytování v okolních městech. Například v Autokempu Buňkov v Břehách u Přelouče se každý rok ubytuje kolem dvacítky Němců, podle jednatelky kempu Lucie Jelínkové jsou to stálí hosté, kteří se vracejí každý rok, letošek nevyjímaje.

Pomoci vyřešit svízelnou situaci s ubytovacími kapacitami v Pardubicích by mohl nový hotel.

Zlatá přilba ovládne Pardubice  Pardubice – O nadcházejícím víkendu se opět rozezní motory plochodrážních speciálů na stadionu ve Svítkově – a nebude se jednat „jen“ o extraligu či mistrovství republiky, ale o slavnou, mezinárodní Zlatou přilbu.

Tradice závodu sahá do roku 1929, kdy se uskutečnil na travnaté dráze pardubického dostihového závodiště první ročník. Ještě čtrnáctkrát pak na slavném závodišti bojovali závodníci na travnaté dráze dlouhé 2 400 metrů o cennou trofej, která dala závodu jméno. Od druhého ročníku je Zlatá přilba mezinárodní soutěží, od roku 1964 je pořádána na škvárové dráze plochodrážního stadionu ve Svítkově.

Díky systému více jízd je Zlatá přilba považována za nejspravedlivější na světě. Pardubická dráha je specifická svou délkou a šíří. Přilba se jezdí v šesti jezdcích na šest kol, což je světový unikát. Každý rok při ní najde na svítkovské tribuny cestu kolem dvaceti tisíc návštěvníků, obvykle přes tři tisíce z nich jsou cizinci.

Nejvíce jich podle předsedy pořadatelského Automotoklubu Zlatá přilba Evžena Erbana jezdí z Německa, Polska, Rakouska a zemí bývalé Jugoslávie.