Již po dvaašedesáté se ve městě perníku uskuteční prestižní plochodrážní závod o Zlatou přilbu města Pardubic. Ten letošní bude mít prvotřídní předkrm.
V pátek se zde pojede tradiční Zlatá stuha juniorů a v sobotu se na svítkovském oválu pak finále Mistrovství světa juniorů. Titul šampiona bude obhajovat Australan Darcy Ward, který se už představil i na startu závodu o Zlatou přilbu a letos tomu nebude jinak.

V neděli se pak ve Svítkově pojede závod o Zlatou přilbu a diváci se opět mají na co těšit. Na startu by mělo být několik jezdců z Grand Prix. Bude to Hans Andersen, dále Keneth Bjerre, proslulý Nicki Pedersen (všichni Dánsko), dále Australan Chris Holder, Švédové Andreas Jonsson a Fredrik Lindgren, Chybět by neměl ani Greg Hancock z USA. Jisté ale je, že v Pardubicích neuvidíme loňského vítěze Rune Holtu, ten musí jet baráž v polské lize.

Plochodrážní svátek bude odstartován 36. ročníkem Zlaté stuhy juniorů, a to v pátek 1. října 2010. Šestnáctka jezdců si to rozdá od 17 15 hodin v šestnácti jízdách. V 19.15 budou na pořadu semifinálové jízdy a finále Zlaté stuhy se pojede v 19.35 hodin. Vítěz Zlaté stuhy bude vyhlášen v 19.45 hodin. České barvy budou hájit: Milík, Hádek, Holub a Čejka. Všichni jezdí plochodrážní extraligu.

V sobotu se pak ve Svítkově uskuteční MS juniorů (12.30). Mistr světa bude znám v 15.15.