Mezi vítězi minulých ročníků najdeme řadu zvučných jmen. V roce 1999 v Pardubicích vyhrál Andreas Jonsson ze Švédska, aby v roce 2007 zde vybojoval 59. Zlatou přilbu města Pardubic. V roce 2001 ve stuze exceloval Lukáš Dryml, poté dva Švédové Daniel Davidsson a Peter Ljung.

V roce 2004 zvítězil Kenneth Bjerre, který letos již patří mezi černé koně v letošní Zlaté přilbě. Vítězství si v této kategorii vybojoval pardubický Tomáš Suchánek. V roce 2006 bodoval Němec Christian Heffenbrock. V roce 2007 zvítězil Filip Šitera a loni Slovák Martin Vaculík, který měl letos výbornou formu, ale bohužel zlomil si nohu…

Na startovní listině je řada nadějných plochodrážníků. Prosadit by se mohli naši jezdci, například Matěj Kůs, Filip Šitera, Michael Hádek, Jan Holub, Michal Dudek… Pardubické barvy budou hájit Václav Milík a René Vidner.

Ze zahraničních jezdců pak Lasse Bjerre, Philip Tirsdal a Simon Nielsen (všichni z Dánska), Frank Facher (Německo), Hans Peter Kulterer (Austrálie), Timo Lahti a Aki–Peka Mustonen (oba Finsko), Slawomir Pyszny a Kamil Czieslar (oba Polsko), Ben Barker (Anglie) a další.

PODÍVEJTE SE OBRAZEM NA LOŇSKÝ ROČNÍK ZLATÉ STUHY

„Na startu jsou jezdci, kteří ve svých zemí hrají prim a je na našich jezdcích, aby je dokázali porazit,“ míní Evžen Erban a dodává? „Budou to mít těžké, je tady mladší brácha Kenetha Bjerreho, který je označován za největšího talenta dánské ploché dráhy.

Připomenout je však třeba, že zde představíme vložený závod pro juniory v kubatuře do 250 ccm. Bohužel máme k dispozici pouze jednoho domácího jezdce – Eduarda Krčmáře ze Slaného.“

Sobotní Zlatá stuha začíná v ve 12.30 hodin.