Nedávno slavil zlato na juniorském mistrovství Evropy v Kazani (200 metrů znak). Nyní ke svému evropskému triumfu přidal pardubický znakař i titul světový.

„Být juniorským mistrem světa je pro mě obrovský úspěch. Současně to pro mě znamená i motivaci do dalších tréninků, abych se dál zlepšoval,“ uvedl osmnáctiletý plavec.

Finálový závod mu vyšel ideálně. Čejka navíc vylepšil seniorský český rekord až na čas 25.08 a se stal prvním českým plavcem, který vybojoval zlatou medaili na mistrovství světa.

„Byl to pro mě naprosto úžasný závod. Nečekal jsem, že bych mohl vyhrát, ale věřil jsem, že každý v tom finále má šanci na vítězství. Dal jsem do finále všechno a vyšlo to,“ popisoval Čejka.

Svěřenec trenéra Martina Kratochvíla má před sebou další výzvy. Už na šampionátu v Kazani zaostal jen setinu sekundy za limitem pro olympijské hry v Tokiu.

„Jedním z mých snů je dostat se na olympiádu. Myslím, že jednou z mých silných stránek je vlnění a nejvíce musím zapracovat na obrátkách, ve kterých zatím trošku ztrácím,“ říká odhodlaně mistr světa Čejka.

Plavání je neodmyslitelnou součástí jeho života. „Plavat jsem začal již jako hodně malý, ani jsem v té době nechodil do školy. A na znakové tratě jsem se začal specializovat v době, kdy mi bylo asi 13 let,“ dodal.

Nyní byl Čejka hlavní hvězdou české výpravy na šampionátu v Budapešti. O druhou individuální finálovou účast se zasloužil Sebastian Luňák na trati 200 metrů motýlek. Ve finále byly i dvě štafety juniorů.