Plochodrážní víkend v Pardubicích měl celkem tři vítěze. Již 61. Zlatou přilbu města Pardubic si nasadil na hlavu Rune Holta hájící barvy Polska., Matěje Kůs (ČR) vyhrál 35. Zlatou stuhu juniorů a Edurd Krčmář (ČR) zvítězil ve vloženém závodu juniorůl ve třídě do 250 ccm.
Ze startovní listiny vypadl až v neděli Jurica Pavlic (Chorvatsko), novopečený vicemistr světa juniorů. Nahradil ho pardubický junior Václav Milík. Ve vylučovacích jízdách si nejlépe vedli Ryan Sullivana (Autrálie) a Matej Žagar (Slovinsko). Oba dvě jízdy vyhráli a do třetí již nemuseli. Svoje skupiny vyhráli další Australan Chris Holder a Matěj Kůs. Z českých jezdců ještě do čtvrtfinále postoupili Topinka a Franc, zatímco „přilba“ skončila pro Štichauera Suchánka, Šiteru, Málka a Jaroše.

Ve čtvrfinále kralovali Dánové Hans Andersen a Kenneth Bjerre, dále Ryan Sullivan a Polák Gregorz Walasek. Nevedlo se bratřím Drymlům, oba ve svých skupinách skončili poslední se třemi body. Z postupové hry vypadli další čeští jezdci – Milík, Franc a Topinka, jejichž děsivá kolize způsobila na stadionu absolutní ticho. Oba skončili v nemocnici s otřesem mozku, ale prý budou v pořádku. Překvapivě nepostoupil Leigh Adams, jehož předčil Matěj Kůs.

V semifinále si výborně vedli Australané Watt a Sullivan, ale také Poláci Holta a Walasek. Překvapivě vypadl obhájce prvenství Andersen, po boji neprošel do finále ani Kůs, ale sklidil za svoje výkony zasloužený potlesk. V malém finále skončil třetí a celkové deváté místo je mu zaslouženou odměnou. Ve velkém finále pět kol kraloval na dráze Walasek, ale v posledním kole ho dojel zkušenější Holta a cílem projel první. Zlatá přilba putuje do Polska.