Letos se koná její 74. ročník. Její mladší sestrou je Zlatá stuha, která ji dělá garde po osmačtyřicáté. V roce 2022 budou mít tyto stálice doprovod v podobě finále mistrovství Evropy jednotlivců. Od pátku do neděle se vyplatí bivakovat přímo na plochodrážním stadionu…

Co a kdy bude k vidění?

Pátek: finále mistrovství Evropy jednotlivců (od 19:00).
Sobota: mistrovství světa flat track (od 13:00), 48. Zlatá stuha juniorů(od 15.45).
Neděle: 74. Zlatá přilba města Pardubic (12:20, finále 16:20).

Nejstarší podnik na ploché dráze. Ale pozor ne jen v české republice, ale v celosvětovém měřítku. Z osamělého závodu se v průběhu bohaté historie stal balíček, spíše balík, vrcholů v tomto sportu. Letos je ploché dráze vyhrazen, netradičně, poslední víkend v měsíci září. Program zahájí odpoledne posledního pracovního dne v týdnu. A rozjezd bude velkolepý. Místo tradičního juniorského závodu mistrovství světa vyjedou v pátek na trať účastníci závodu o titul mistra Evropy mezi dospělými.

Mezi šestnáctkou vyvolených se představí také nejlepší český jezdec poslední dekády Václav Milík. Pardubický odchovanec je jezdcem elitního seriálu. Spolu s ním zasáhne do bojů na divokou kartu Jan Kvěch, jeho partner ze stříbrného ME dvojic.

„Kromě bitvy o evropský titul se jede o přímou vstupenku do seriálu Grand prix,“ upozorňuje Petr Moravec, tiskový mluvčí Zlaté přilby.

Trofej musíte chtít

Sobotní den okoření dvě soutěže. Nejdříve disciplína zvaná flat track, ve které budou o titul usilovat nejlepší jezdci světa. Juniorským tahákem je Zlatá stuha.

„Opentlit“ se může hned osmnáct nadějí z osmi zemí, včetně šestice z České republiky. To nejlepší nakonec.

Neděle od plochodrážního pravěku patří Zlaté přilbě města Pardubic. Příznivci se mohou těšit na šestatřicet mistrů levých zatáček. Mezi nimi nechybí obhájce trofeje Patryk Dudek z Polska a pardubická star Václav Milík.

„Ta trofej je tak nádherná, že ji prostě musíte chtít. Bude nás však daleko více. Věřím, že se mi na domácí dráze bude dařit nejenom v neděli, ale už v bitvě o titul mistra Evropy,“ říká bojovně Milík.

Podrobnější informace přineseme v dalších dnech