Znovu bez dětské radosti. Lépe řečeno bez radosti z vítězství. Pardubičtí florbalisté absolvovali druhý School match v této sezoně. V tom prvním „nahnali“ školáky do ČSOB Pojišťovna Areny, ovšem před jejich zraky prohrály 5:6 se Znojmem. Včera dopoledne si celky prohodily místa, ale dopadlo to podobně. Výhru si odvezli hosté.

Potrestaná naivita

Proti Spartě inkasoval Sokol jako první. Pak vyrovnal, ale favorit mu do konce první třetiny odskočil o dva góly. Na druhou periodu by v Pardubicích nejraději zapomněli. Po ní nebylo o co hrát.
„Prezentovali jsme se naivní a nedůraznou hrou do obrany. Bohužel jsme na soupeře nestačili ve všech činnostech. Házíme zápas za hlavu a jdeme se soustředit na další dny. Musíme přepnout do jiného módu,“ vyhlásil pardubický trenér Ladislav Štancl.

Vítězství na morál…

Ve Znojmě klasika na úvod. Sokolové znovu obdrželi gól jako první. Jenže potom předvedli na znojemské palubovce hotový uragán. Pěti brankami v řadě protivníku ulétli tak, že už je nechytil. Zbytek zápasu se proměnil ve stíhací jízdu „okurek“. Na začátku třetí části se přitáhli na 7:8. Pak se sedmnáct minut čekalo na další trefu. Hru nervů zvládli lépe hosté, čímž vykřesali naději na play off.

„Všichni víme, jaká je naše pozice v tabulce a jak moc důležité body si odvážíme. Takové vítězství na morál nás musí nakopnout. School match se hrál ve vynikající atmosféře. I když to vypadalo, že si gólmani budou muset vzít svářečské kukly. Naštěstí se slunce umoudřilo a my to zvládli i bez nich,“ směje se Ladislav Štancl.

Sokol Pardubice - Sparta Praha 5:12
Fakta - branky a nahrávky: 4. Oubrecht (Šmíd), 27. Oubrecht (Teichman), 27. Zozulák (Bílý), 55. Oubrecht (Šmíd), 60. Žáček (Teichman) – 1. Garčar (Svatoš), 8. Zouzal (Pruner), 13. Kareš (Ujhelyi), 21. Marvánek (Zouzal), 24. Košir (Zouzal), 26. Marvánek (Zouzal), 32. Košir (Bartoš), 34. Zouzal (Pruner), 39. Zouzal (Pruner), 48. Časar (Mart. Beneš), 55. Veselý (Garčar), 59. Svatoš (Kareš). Rozhodčí: O. Filipčík, J. Filipčík. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 415. Třetiny: 1:3, 2:6, 2:3. Pardubice: Levínský – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Bílý, Prix, Kaluža, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák – Kourek, Teichman, Dlesk – P. Pakosta, Šmíd, Žáček – Černý, Petržela.

Znojmo - Pardubice 8:9
Fakta - branky: 3. Novák (Šindelář), 20. Čihal (Kladivo), 23. Horák (Salava), 26. Salava (Kriš), 32. Novák (Kucharič), 41. Horák (Ďuriška), 42. Čihal (Horák), 60. Salava (Horák) – 9. Petr (P. Pakosta), 10. Kourek (Zozulák), 13. Zozulák, 16. Kaluža (Škeřík), 18. Dlesk (Formánek), 23. Petr (Janeček), 32. Zozulák (Dlesk), 32. Petr (Janeček), 58. P. Pakosta. Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. Diváci: 672. Třetiny: 2:5, 3:3, 3:1. Pardubice: Levínský – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Bílý, Kaluža, Formánek – Janeček, Zozulák, Kourek – Teichman, Dlesk, P. Pakosta – Šmíd, Žáček, Černý – Petržela, Petr.