Létat dokud to jde. Pardubičtí basketbalisté v posledním domácím utkání smetli Prostějov a v sobotu předvedli své trysky i v Kolíně. Ve středu mají v plánu sestřelit poslední Brno. Svitavy mají za sebou nepovedený zápas v Prostějově, který ale snad může posloužit i k něčemu dobrému a tým se vrátí z oblaků zpátky na pevnou zem. Jedině tak bude moci uhájit nedobytnost domácí palubovky a usilovat o šesté vítězství.

Středa 18.00: BK JIP Pardubice – MMCITÉ Brno (hala Dašická).

Střelecky se naladili v Kolíně. V poločase nasázeli němě přihlížejícím domácím šedesátku a měli nakročeno k počtu bodů, který je spíše k vidění v zámořské NBA. Nepodařila se sice ani stovka, nicméně z Beksy jde strach.

„Jednoznačně chceme potvrdit kvalitu našeho rychlého protiútoku, který nás zdobil v minulém utkání. Samozřejmě dobrá přechodová fáze na útočnou polovinu hřiště vychází z dobré obrany a z maximální koncentrace," poukazuje pardubický kouč Dušan Bohunický.

Zato celek z jihomoravské metropole svým soupeřům hrůzu nenahání. Každopádně v této soutěži není radno někoho podceňovat.

„Brno, to je především zarputilost a bojovnost. Je to tým, který se hodně opírá o odhodlané výkony jednotlivých hráčů. V tom je jeho velká přednost. Kdybych měl jmenovat klíčové hráče, tak je znát zkušenost Zachrly, Prášila nebo Norwy. A oba američtí basketbalisté Cumberbatch a Egwuonwu mají dobré individuální dovednosti," vypozoroval Bohunický.

Středa 18.00: Bohemilk Tuři Svitavy – Geosan Kolín.

Tým ze středních Čech podává zatím nevyrovnané výkony a těžko se dopředu odhaduje, v jaké pohodě se zrovna představí. V každém případě je to soupeř, s nímž by se Tuři měli rovnocenně popasovat o úspěch. Musí si však vzpomenout na přístup, který je zdobil v pěti vítězných zápasech, a naopak zapomenout na debakl v Prostějově, kde nezahráli podle vlastních představ.

„Čeká nás těžké utkání proti týmu, který má daleko silnější kádr než vloni. Musíme si dát pozor především na Bakiče, v týmu jsou i kvalitní domácí hráči. Čekám vyrovnané střetnutí s týmem, s kterým se budeme rvát o play off," pozval diváky trenér Stanislav Petr.
Jedním z klíčů pro konečný úspěch bude i přínos hráčů z lavičky, který byl v minulém utkání jen velice skromný a to by se proti nevyzpytatelnému Kolínu mohlo krutě vymstít.

Další program – 8. kolo, dnes 17.30: Ostrava – Děčín, 18.00: USK Praha – Jindřichův Hradec, Prostějov – Opava.