Ve velké startoval již šestkrát, jednou byl čtvrtý v sedle polokrevníka Torpille a třikrát byl pátý.

„O Mandarínovi jsem informován jeho trenérem Stanislavem Popelkou, ale jinak žádný pravidelný kontakt s tímto koníkem nemám. Mezi námi je poměrně velká vzdálenost. Jen doufám, že v neděli bude dobře připraven a v optimální kondici,“ vyslovuje přání žokej Myška.

Jaký stav dráhy Mandarínovi nejvíce vyhovuje?
„Trenér Popelka o něm říká, že je to kůň spíše na tvrdou dráhu, ale letos jsem ho jezdil na měkkém podkladu a vůbec mu to nevadilo. Podle mého se dráze dokáže maximálně přizpůsobit, je nenáročný, přizpůsobivý.“

Jak je na tom s poslušností?
„Bez problémů, ale musí se trochu hlídat a je třeba k němu být dost kategorický, tvrdší. Bez pevné ruky by zpohodlněl a stal by se z něj lajdák. Ale nějaké vyložené nešvary na něm nevidím. Dokáže však podcenit nějakou překážku. Prostě, neustále je třeba nad ním bdít, usměrňovat ho,“ usmívá se Myška. On je již zkušeným jezdcem a má rád i hlasité reakce z tribun.

„Člověka to pořádně nakopne, musím říct, že si to vždy snažím užít, je to krásný pocit,“ vyznává se Myška.

Na šance Sixteen potřetí ve Velké triumfovat odpovídá: „Určitě se to může stát, je to kůň mimořádných kvalit a sedí na něm nejlepší žokej u nás,“ odpověděl.

Pokud se týká obávaného Taxisu, patří k těm, kteří neinklinují při nájezdu na Taxis, kteří by se tlačili na pravou stranu, ale naopak spíš od středu doleva. Nemáte strach, že vás početné pole odtáhne jinam, kam nechcete?
„Budu se snažit, aby se to nemohlo stát, ještě nevím, co řekne trenér, ale spíš to nechá na mě, abych vyhodnotil situaci až na dráze. Mým záměrem je být trochu bokem a snížit tak riziko, že tam spadne nějaký kůň či do mně strčí.“ Ale není lepší jít na Taxis z předních pozic? „Přizpůsobím se Mandarínovi, pokud bude tempo dostihu na něj příliš rychlé Taxis klidně skočíme až ve druhé polovině startovního pole, aby do skoku dal maximální sílu. Očekávám pekelné tempo, proto s Mandarínem spíš vsadím na trpělivost a budu ho brzdit. Musím umět rozeznat, co mu v dané situaci vyhovuje. V závěru finišovat umí,“ uzavřel žokej Myška.