„U Blakea se jedná o zranění zad, které vypadá na delší dobu. Patrikovi se obnovilo zranění prstu, které ho trápí už zhruba padesát dní. Oba absolvovali vyšetření u lékařů a po konzultaci s našimi doktory jsme rozhodli, že se k týmu nepřipojí. Na druhou stranu se nám povedlo k týmu povolat Ondřeje Kohouta. Stihli jsme mu vyřídit i všechna víza a náležitosti,“ vypočítává ztráty i nálezy manažer české reprezentace Michal Šob.

Navíc nepravděpodobný je i start Tomáše Vyorala. Ten má problémy s kotníkem.

„Tomáš se zranil při dopoledním utkání Kooperativa NBL. Prognózy zatím naznačují, že by rekonvalescence měla trvat déle. Pokusíme se ho ke konci týdne už nějakým způsobem zapojit a trochu ten kotník rozhýbat.

V současnosti se připravuje v národním týmu čtrnáct hráčů. Stejný počet by měl odletět i do Ruska a to kvůli nějaké „kádrové“ rezervě.

„Jsem rád, že jsme v situaci, kdy není nutné odehrát velké zápasy, když jsme postoupili na mistrovství světa. Samozřejmě nám bohužel budou chybět další dva důležití hráči. Je čas pro ostatní hráče vzít na sebe zodpovědnost. Jsme soutěživý tým, který udělá vše pro úspěch. Věřím, že mladí hráči z toho nebudou nervózní. Máme problémy s velkými pivoty. Chybí nám Veselý a Balvín. Nemáme tolik pivotů, kteří by letos hráli dobře. Otevírá se šance pro Ondru Kohouta i Šimona Puršla.