Od začátku programu ČSOB rozdělila po celé republice už více než 38 milionů korun. V každém z 15 regionů (Praha je rozdělena na dvě části) soutěží čtyři žadatelé. Tři vybrala odborná porota, čtvrtému udělila tzv. divokou kartu veřejnost. Nyní se všichni finalisté, které postupně představujeme na stránkách Deníku, snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Vybraná suma totiž určí i výši příspěvku od banky.

„Do finále se opět probojovala řada zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Jsem rád, že díky programu ČSOB pomáhá regionům můžeme opět zaktivizovat drobné dárce a svým dílem přispět k rozvoji filantropie v Česku,” říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB. 

Nábytek do herny

Letos na jaře získaly největší podporu projekty Záchrana kostela v Nových Domcích u Rozvadova, FELITI – pomáháme udržet rovnováhu v přírodě, Na čerstvém vzduchu pod střechou a Šťastný vodicí pes.

I podzimní kolo ale nabízí řadu kvalitních prospěšných projektů. Celkem se jich přihlásilo 226. V lokalitě Pardubický kraj se o finanční příspěvek uchází tyto: Lyžování pro děti s handicapem, Centrum pro předškoláky Amálka, Klauniáda pro seniory a Vybavení volnočasové herny pro děti s PAS.

Čtvrtým je Rodinné Integrační Centrum s projektem Vybavení volnočasové herny pro děti s PAS (poruchou autistického spektra). Děti s PAS mají obvykle obtíže v běžném kolektivu a z volnočasových aktivit bývají často vyčleněny. Z toho důvodu pořádá Centrum aktivity, kde se mohou tyto děti věnovat oblíbeným činnostem v přítomnosti vrstevníků a v prostředí, kde jsou přijímáni.

„Zajistili jsme nové a větší prostory, díky kterým je možné, aby aktivity probíhaly pravidelně dvakrát týdně, což dosud nešlo,” říká Hana Janiková z Centra. To nyní chce do herny pořídit nábytek a potřebné vybavení, neboť v současné chvíli je herna vybavena pouze kobercem a hračky jsou umístěny v boxech na podlaze.

ROZHODNĚTE I VY
Hlasování o divokou kartu probíhalo do 22. listopadu 2019 na webových stránkách csobpomaharegionum.cz.
Následuje finále, ve kterém se v každém kraji utkají 4 projekty.
Od ČSOB získá každý region 150 000 Kč.
Výše příspěvku se odvíjí od úspěchu projektu u veřejnosti (50 000 Kč za první místo, 40 000 Kč za druhé místo, 30 000 Kč za třetí místo a 25 000 Kč za čtvrté místo).
Finanční dary pro vybraný projekt může veřejnost posílat od 9. prosince 2019 do 6. Ledna 2020.
14. ledna 2020 budou známy konečné výsledky.