„Umožní to bonusy za jízdu bez nehod, které v příštím roce stoupnou o dalších pět procent. Jejich maximální výše bude činit už čtyřicet procent,“ sdělila na včerejší tiskové konferenci mluvčí ČSOB Pojišťovny Jitka Slezáková.

„Nárok na bonus má 80 procent motoristů, jejichž vůz je u nás pojištěn,“ řekl ředitel divize neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny Michal Kaněra.

Pokles i nárůst

„Největší pokles sazeb nastane po započtení bonusu u osobních aut s objemem motoru od 1350 do 1850 cm³ a od 1850 do 2500 cm³,“ poznamenal Michal Kaněra. „Naopak mírné zvýšení sazeb v řádu desetikorun se dotkne aut s nejnižšími (do 1000 cm³) a nejvyššími (nad 2500 cm³) kubaturami motoru,“ prohlásil ředitel divize neživotního pojištění.

„Při stanovení ceny povinného ručení budeme i nadále přihlížet ke stáří pojištěného vozidla i statistikám dopravních nehod v jednotlivých okresech České republiky,“ sdělil ředitel ČSOB Pojišťovny pro region Pardubice Zdeněk Motl. „Pojistné je tak možné stanovit spravedlivěji, více na míru konkrétního řidiče,“ nechal se slyšet Zdeněk Motl.

„I díky tomuto modelu se nám podařilo zvýšit počet námi pojištěných vozidel o více než polovinu,“ pravil regionální ředitel pardubické ČSOB Pojišťovny, která k 20. září letošního roku registrovala již 310 555 pojištěných vozidel.

Podle jeho slov bude i pro rok 2008 platit, že řidiči ze 40 okresů s nižší nehodovostí budou mít nárok na desetiprocentní slevu na pojistném.

„K nejméně rizikovým okresům ve východních Čechách patří podle našich statistik Svitavy a Rychnov nad Kněžnou. Naopak nejvíce nehod mají s náskokem řidiči z Jičína. Relativně více nehod je i v největších městech regionu – Pardubicích a Hradci Králové,“ oznámil Zdeněk Motl.

Pro dobré řidiče

„Novinkou pro rok 2008 bude, že slevu 20 procent na pojistném za stáří vozu získají už i motoristé s vozem starým deset let a více. Doposud to bylo jedenáct roků,“ vyjádřil se Michal Kaněra.

Úplnou novinkou je pak zavedení tak zvané Slevy dobrého řidiče. „Díky ní noví klienti, kteří předloží doklad o alespoň tříletém předchozím bezeškodném průběhu povinného ručení, obdrží v prvním roce pojištění u ČSOB Pojišťovny slevu patnáct, ve druhém deset a ve třetím pět procent,“ uzavřel Zdeněk Motl.