Populární turistický server Turistika.cz pořádá o nadcházejícím víkendu u příležitosti Dne vody ve východočeské metropoli setkání svých příznivců a široké veřejnosti. Organizátoři představí místní přírodní, technické i kulturní památky, gastronomické speciality a hlavně – chtějí všechny přítomné pobavit. Lidé navštíví dispečink a laboratoře Povodí Labe a informační centrum Obnovitelné zdroje s vodní elektrárnou Hučák. Akce je určena pro místní obyvatele, turisty a rodiny s dětmi z celé země. Více jsme se zeptali Jiřího Pilnáčka, ředitele serveru Turistika.cz.

Proč připravuje server Turistika.cz Den vody 2011 právě v Hradci?
V klubu Turistika.cz je registrováno už více než 24 000 turistů a cestovatelů. Ti se rádi setkávají a poznávají krásy naší vlasti. Proto jsme se rozhodli dělat pravidelné setkání na vybraných místech republiky, představit lidem místní památky a zajímavosti, představit gastronomii a za pomoci našich partnerů udělat zábavný program pro děti i dospělé. Jako první letošní setkání jsme vybrali oslavu Dne vody. Povodí Labe otevírá lidem svůj dispečink i laboratoře, ČEZ otevírá své elektrárny pro veřejnost a nám přišlo bezvadné tyto akce spojit a pomoci je propagovat. Výročí Dne vody nám doporučil pan náměstek Martin Soukup, který převzal i záštitu nad celou akcí.

Kdy a kde se uskuteční?
Akce se uskuteční o víkendu 19. - 20. března v areálu EuroCentra v Hradci Králové, v budovách Povodí Labe a informačního centra Obnovitelné zdroje u elektrárny Hučák. Hlavní akce proběhne v neděli 20. 3., kde bude připraven zábavný program, tombola, soutěže pro děti a další atrakce. Návštěvníci získají i zajímavé slevy, například na vstupné do Labyrintu 50 %, na jídlo i pití do restaurace Mexita. Kdo bude mít chuť na dobrou kávu, toho pohostí společnost Generali.

Na co se můžeme těšit?
V neděli bude od rána připraven zábavný program pro děti s Hitrádiem Magic a Oztpáčkem. Stejně tak od 9 hodin začne prodej lístků do tomboly o ceny v hodnotě 30 000 Kč. V ceně lístku do tomboly každý obdrží hradecké pivo Votrok a klobásku. Ti šťastní pak mohou vyhrát digitální fotoaparát, oblečení Husky, knížky a další turistické vybavení. Kromě již zmíněných poukázek na slevy budou moci všichni navštívit o kousek dál stojící dispečink a laboratoře Povodí Labe nebo se občerstvit u vodního baru Veolia. Pokud bude hezké počasí, Veolia představí i svou kanalizační techniku.

Sobotní výlet do hradeckých lesů zvládnou i rodiny s dětmi?
Určitě, půjde se v tempu, které bude každému vyhovovat. Není to závod a v Bělči nad Orlicí, kde bude cíl, občerstvení nikomu neuteče.

Jaké unikáty se objeví na výstavě turistických známek?
Výstava turistických známek poprvé zavítá do východních Čech. Lidé zde objeví nejen klasické turistické známky, kterých bylo už vydáno bezmála k dvěma tisícům, ale i raritnější výroční známky a další extrémy z dílny rýmařovské společnosti, která turistické známky provozuje . Skvěle načasovaná je i nově vydaná turistická známka pro Labyrint Divadla Drak. Návštěvníci si budou moci zakoupit i speciálně vydanou výroční známku Den vody, právě k této akci.

Co doporučíte čtenářům z nedělního programu?
Z nedělního programu doporučujeme určitě soutěže u InterSparu, jako je jízda na segway, tombola o ceny s pivem Votrok a klobáskou, výlet hradeckým vláčkem Dopravního podniku do elektrárny Hučák nebo do Labyrintu Divadla Drak, který účastníkům akce nabídne slevu 50 % na vstupné.

Více o akci (i kompletní program) se dozvíte ZDE.