Pardubická univerzita chystá výstavbu moderního Výukového a výzkumného centra v dopravě. Centrum vznikne v Technologickém areálu Univerzity Pardubice v Doubravicích.

Studenti magisterského a doktorského stupně studia se mohou těšit na tři specializované učebny, 22 lehkých a těžkých laboratoří a na zázemí pro výuku i akademickou činnost. Celý projekt je financován z prostředků Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.

Smlouvu se stavební společností, která bude projekt realizovat, by měl rektor pardubické univerzity Miroslav Ludwig podepsat již dnes dopoledne.
„Výukové a výzkumné centrum v dopravě vytvoří unikátní moderní zázemí, které má pro rozvoj Dopravní fakulty Jana Pernera strategický význam. Univerzita Pardubice na něco takového již dlouho čekala,“ konstatoval Miroslav Ludwig.

Projekt především umožní rozvíjet tvůrčí a vzdělávací činnost dopravní fakulty. Vše bude probíhat s těsnou návazností na potřeby praxe a institucí působících v oblasti v regionu, ale i celé České republice. Výzkumné centrum bude zaměřeno především na dopravní stavitelství, dopravní prostředky, materiály, mechaniku, diagnostiku a zkušebnictví.

„Díky projektu vznikne významné odborné centrum určené pro rozvoj vzdělávacích a výzkumných aktivit fakulty, která je jediným vysokoškolským pracovištěm tohoto charakteru v širokém regionu. Centrum bude vybaveno nejmodernější technikou dostupnou v oblasti dopravních staveb a dopravních prostředků. To výrazně přispěje ke zkvalitnění přípravy studentů doktorského a magisterského studia,“ uvedl děkan Dopravní fakulty Jana Pernera Bohumil Culek.

(dub)