Evžen Báchor vystudoval nejen střední školu se zaměřením na včelařství, ale následně i pedagogiku s tímto tématem. Včelám se pak věnoval celý život a se stejnou pílí se jim věnuje dodnes. „V současnosti mám sto včelstev, což se rovná stovce úlů. V nich je pak dohromady na 80 milionů včel! Kvůli nějaké nepředvídatelné události, zejména kvůli nějaké včelí nemoci či nákaze, mám ale tato včelstva rozdělena ve třech stanovištích. Úly mám nejen u sebe doma v Pardubicích, ale také v obci Křižanovice či pod Kuňkou,“ objasnil nám odborník na slovo vzatý.

Důvodem, proč Deník za panem Báchorem přišel, je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana pardubického regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho kumšt.

Tip na Evžena Báchora zaslala do soutěže Vendula Ehlová z Rokytna.
Současný předseda včelařského spolku Pardubice zastává svoji funkci přibližně dvanáct let.

Pana Báchora jsme se zeptali na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle sebe děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se Vaši zákazníci stále vracejí?
„Za ta léta vím, jak se včelami vyjít. Včelí život je řízen chemickou informací. Nemají rády cizí a nepříjemné pachy. Pokud by se k nim tedy přiblížil nějaký „nevonící“ vandal, ze kterého by byl navíc cítit třeba i alkohol, začaly by se pochopitelně bránit,“ vysvětlil předseda včelařského spolku.

Na co se těšíte po dni plném práce?
„Kromě samotné práce kolem včelstev navíc dost publikuji, píši do odborných časopisů, zpracovávám med a pochopitelně se musím starat i o marketing,“ upřesnil majitel mnoha zlatých, stříbrných i bronzových medailí, které coby včelař získal nejen u nás, ale i v zahraničí.