ČSOB za uplynulých 8 let trvání programu podpořila už 820 projektů po celé republice v celkové výši více než 42 milionů Kč. Do regionů letos věnuje 2 250 000 Kč a kromě odborné poroty zapojí do rozhodování veřejnost.

Tři uchazeče o divokou kartu veřejnosti budeme postupně představovat na stránkách Deníku „V dnešní nelehké době, je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme pomoci místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci, říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Zlepšení soběstačnosti i sebedůvěry

V minulých ročnících programu ČSOB pomáhá regionům byla finančně podpořená celá řada zajímavých projektů od nákup potřebného vybavení, přes vzdělávací projekty, až po projekty pro zlepšení důstojného života ve stáří. Právě jedním z takových projektů je druhý představený v Pardubickém kraji.

Vrchní inspektor Jaroslav Bican přebírá pivo.
Občerstvení pro hudebníky nebo vernisáž. Pivovar pomáhá kultuře a seniorům

Centrum KŘIŽOVATKA zajišťuje lidem na vozíku komplexní služby a pomáhá jim s návratem do běžného života. Jeho neodmyslitelnou součástí je i příprava jídla. V současné době se vozíčkáři učí, jak si uvařit, v kuchyni, která zároveň funguje jako výdejna jídla pro klienty centra. Centrum proto chce vybudovat novou kuchyň, určenou výhradně pro nácvik potřebných dovedností. „Lidé na vozíku chtějí žít v co nejvyšší míře tak jako my bez zdravotního omezení. Naše nácviková kuchyň bude vybavená kompenzačními pomůckami i moderními spotřebiči. Budeme tak klienty učit, jak spotřebiče ovládat a jak si mohou i na vozíku uvařit. To je důležité pro jejich soběstačnost i sebedůvěru,“ říká Petra Macháčková z handicap centra KŘIŽOVATKA.

Každý hlas se počítá
O tom, kdo získá divokou kartu, se rozhoduje právě teď na webu www.csobpomaharegionum.cz. Hlasovat pro projekt, který je ze tří nabízených nejzajímavější, je možné až do 20. května.  

Z hlasování vzejde vítěz, který se spolu s dalšími třemi projekty v každém kraji pokusí získat co možná největší finanční pomoc. Výše finančního příspěvku od banky se odvíjí podle toho, jak úspěšní jsou žadatelé ve výběru peněz od individuálních dárců. Banka do každého regionu pošle 150 000 Kč.

Veřejnost bude moc projekty finančně podpořit od 2. června až do 3. července. A už 8. července budou známí ti nejúspěšnější. 

V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.