„V souvislosti se snahou o neustálé zkvalitňování služeb bylo provedeno výběrové řízení na provozovatele stravovacích služeb. Vítězem se stala společnost Aramark,“ potvrdil našemu Deníku jeden z manažerů počítačové firmy v Černé za Bory.

Tento nadnárodní koncern, který působí ve dvaceti zemích a čtyřech kontinentech světa, tak bude nyní partnerem splňujícím náročné podmínky multikulturního zákazníka.

Dodávka jídel pro olympijské hry

Kromě společného, nemocničního, vojenského a firemního stravování zajišťuje tato firma také catering na významných sportovních a společenských akcích. Těmi nejznámějšími a největšími jsou olympijské hry! Počínaje olympiádou v Mexiku v roce 1968 zajišťoval Aramark kompletní stravovací služby téměř na všech následujících olympiádách až po tu poslední. Kromě tohoto sportovního svátku však tato společnost zajišťuje i kompletní stravovací služby pro návštěvníky a vystavovatele renomovaných světových výstav a veletrhů v Londýně, Lipsku, Bostonu či třeba Las Vegas.

 „Dne 1. srpna jsme otevřeli dvě nové restaurace, ve kterých zajišťujeme stravování zaměstnanců pro společnost Foxconn Pardubice a Foxconn Kutná Hora. Obě restaurace prošly velmi zdařilou změnou designu, v Pardubicích jsme instalovali technologické bloky pro přípravu jídel v konceptu Vitalfood. Naši hosté mají na výběr dva druhy polévek, tři druhy hlavních jídel, dvě minutky, dvě vegetariánská jídla a dva obložené talíře,“ uvádí oficiální stránky firmy.

 Společnost, která momentálně zásobuje jídlem pardubickou firmu Foxconn, však nezajišťuje cateringem pouze sportovní a společenské megaakce. Když na podzim loňského roku zůstalo několik desítek mužů zavaleno v dole San Jose blízko Copiapa v Chile, tak chilská asociace bezpečnosti (ACHS) požádala Aramark o zajištění jejich stravování. Až do dne, kdy byli horníci zachráněni, Aramark úzce spolupracoval s ACHS a světovými experty na zajištění plynulých dodávek čerstvého a výživného jídla v nezvyklých podmínkách. Jídlo se v jedné z nejopuštěnějších oblastí Chile vozilo divokým terénem a k jeho transportu téměř 800 metrů pod zem bylo použito technologicky unikátních nástrojů.

Lidé si pochvalují stravovací novinky

Od začátku srpna se tedy tisíce zaměstnanců Foxconnu těší z několika novinek. Došlo například k novému uspořádání prostoru výdeje jídla tak, aby byl výdej přehledný a byl minimalizován čas potřebný pro odbavení zaměstnanců. „Velmi oceňuji rozmanitější pasta bar a hlavně stálý teplý bufet v masité či bezmasité variantě vždy po celou dobu výdeje,“ potvrdil Pardubickému deníku jeden ze zaměstnanců. Další si pak pochvalují zejména na místě dopékané pečivo při snídani. Už není navíc nutné objednávat vegetariánskou stravu dopředu, již je k dispozici po celou dobu výdeje.

Podle našich informací bude navíc ještě v průběhu tohoto měsíce instalován přímo v jídelně terminál, na kterém bude možné zjistit mimo zůstatku na kartě podrobnou historii odběru jídel a dále jednoduchou formou dávat zpětnou vazbu o kvalitě poskytovaných služeb.

Nejvíce si zaměstnanci pochvalují vytvoření tzv. Relax zóny v rohu jídelny jako klidného místa na chvíli odpočinku, například na vypití kávy.
Ještě do konce léta má být formou stánku zavedeno venkovní rychlé občerstvení.