Hradecká společnost ZVU Potez sháněla zaměstnance v průběhu celého roku. „Chybí nám asi čtyřicet pracovníků profesí výrobní dělník, svářeč, kotlář, zámečník nebo obráběč kovů. Spolupracujeme jak s úřadem práce, tak i se středními školami a učilišti, ale výstup z nich je minimální,“ sdělil Deníku vedoucí personálního odboru ZVU Potez Jiří Paclík.

Společnost v polovině listopadu přivezla 19 Vietnamců na pozice svářečů. „Cizinci a noví pracovníci mají stejné výhody jako ostatní zaměstnanci. Přispíváme jim na stravování a mají o jeden týden delší dovolenou, než je stanoveno v zákoně,“ dodal Jiří Paclík.

Dvě kampaně za zhruba 30 tisíc korun uspořádala letos společnost Solpap z Třebechovic pod Orebem. „Část volných míst je již obsazena, ale stále ještě hledáme skladníky, řidiče vysokozdvižných vozíků či obsluhu čteček,“ informoval Jiří Zavřel.

Solpap zavedl nový školicí systém pro nevyučené zájemce. Nabízí také další vzdělávání v oboru a nástupní plat 13 až 16 tisíc hrubého a příplatky za noční směny. „Solpap nyní zaměstnává 84 pracovníků a do konce roku by se měl jejich počet zvýšit na devadesát.

Hradecká společnost Stueken shání pracovníky pořád. „Poptávka je po obráběčích kovů, obsluze CNC strojů nebo kontrolorech výrobků. Příští rok budeme hledat lisaře,“ řekl jednatel společnosti Lutz Kleiner a dodal, že přes agentury se pracovníci shánějí podstatně snadněji.

Stueken dává přednost našincům. „Cizince spíše nezaměstnáváme, protože nejsou u nás ubytovací možnosti. Navíc máme docela náročnou výrobu,“ dodal Lutz Kleiner.

Kampaně bude společnost pořádat i příští rok. Třináctý plat, týden dovolené navíc či penzijní připojištění patří mezi výhody nejen pro nové pracovníky.