Když u vás zazvoní Tomáš Kabele, usměje se na vás štěstí hned dvojnásobně. Kromě staré pověry se totiž můžete spolehnout i na dobře odvedenou práci, kterou si chválí lidé z celého okolí. Důvodem, proč jsme pana Kabeleho navštívili my, je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana pardubického regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Tip na kominíka Tomáše Kabeleho zaslala Monika Suchá s tím, že kominíků je dnes málo a těch, kteří vykonávají své povolání tak dobře, jako Tomáš Kabele, ještě méně. 

Pan Kabele navázal na rodinnou tradici, povolání kominíka totiž od roku 1989 vykonává i jeho tatínek Roman. Ten se k této práci dostal úplně náhodou – přes svého známého.

Nejlepší odměnou je pro Tomáše Kabeleho spokojený zákazník. A co má na své práci nejraději? Úplně všechno! Lidé jsou prý stále pověrčiví. „Když nás vidí, chytají se za knoflík především starší ročníky. Někteří přijdou přímo k nám, aby si mohli smáznout saze z našich ramen.“

Pana Kabeleho jsme se zeptali na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se vaši zákazníci stále vracejí?
„Určitě to bude náš profesionální přístup, dobře odvedená práce a také naše dlouholetá tradice. Lidé si dnes potrpí na kvalitní práci, pracuji tak, aby si nikdo nemusel stěžovat a byl vždy spokojený,“ dodává kominík.

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?
„Snad jako každý se těším na rodinu, tedy na manželku a svou dceru. Také se vždy těším, až si po náročném dni odpočinu.“

(len)