Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj chystá nákupy v aukcích. Začal elektřinou

Pardubice – Na obrazovce odtikávají poslední minuty. Pět anonymních dražitelů se na internetu předhání, kdo nabídne lepší cenu. Vyčkává se, taktizuje, dohazuje na poslední chvíli. Čas vyprchá a dražba končí.

17.9.2010
SDÍLEJ:

Elektronická aukce. Ilustrační fotoFoto: Libor Pristáš

Tak vypadalo čtvrteční výběrové řízení na dodavatele elektrické energie pro Pardubický kraj – uskutečnilo se formou elektronické dražby.
A podle konečné cifry krajský úřad na tomto způsobu vydělal.

„Celkem by kraj měl ušetřit přes patnáct milionů korun na nákupu pro elektrické energie pro rok 2011,“ konstatoval vicehejtman Roman Línek.

Úspora 27 procent

Nákup silové elektřiny se týká celkem sto desíti organizací, jejichž zřizovatelem je Pardubický kraj. Najdete mezi nimi například všechny nemocnice, střední a základní školy, galerie nebo muzea, krajskou správu a údržbu silnic i samotnou budovu krajského úřadu v Pardubicích.

„Zakázku nebylo možno dohodnout pro všechny námi zřizované instituce. Asi u třiceti to nebylo možné kvůli výpovědním lhůtám stávajích smluv nebo jiným závazkům. Celkově však kraj vloni podle auditu do nákupu elektřiny investoval pětapadesát milionů.

Po vypsání výběrového řízení se nám sešlo konečných pět nabídek a dražbu jsme začínali na čtyřiceti šesti milionech korun. Konečná částka pak činila čtyřicet a půl milionu korun, což se rovná úspoře sedmadvaceti procent,“ shrnul výsledky Línek.

Nabídka, kterou kraj takto vysoutěžil zatím není definitivní.

„Účastníci dražby mají nyní termín podat námitku proti průběhu dražby. Z naší zkušenosti ale víme, že taková námitka ještě nikdy nepadla,“ uvedl Vítězslav Grygar, ředitel společnosti eCENTRE, která aukční nákup prostřednictvím internetové aukce zprostředkovala.
Krajský úřad ale nechce zůstat jen u nákupu eletrické energie.

Plyn, telefony, léky

„V tomto roce plánujeme podobným způsobem najít i dodavatele plynu a do budoucna zvažujeme takovýmto způsobem nakupovat i další komodity. Týká se to například kancelářského vybavení, telefonů a také léků a zdravotnického materiálu,“ prohlásil hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

Autor:

17.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.
13

Příprava na teror: Pardubice testují krizové plány

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Pardubice – Co se stane v případě mimořádné události s vašimi dětmi? Při potřebě evakuace za ně přebírá odpovědnost zřizovatel školského zařízení.

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení