Jedním z takových zařízení je rok fungující A–Sport v Malšovicích. „Většina zákazníků je spokojena, na zákaz kouření si zvykli a zapálit si chodí před budovu. Je fakt, že zákaz snížil tržby, ovšem nic měnit nebudeme,“ uvedl provozovatel Jaroslav Netík.

V Pardubicích je výběr a spektrum nekuřáckých podniků největší. Kromě restaurace Špalda, kde na jídelním lístku převažují luštěniny, obilniny a zelenina a naopak chybí alkohol nebo maso, lze již osmým rokem navštívit vinárnu u Schwarzů. Řadu let jako nekuřácká funguje i pizzerie Piccolo.

V Chrudimi Ivana Hrochová postrádala restauraci, kam by se dalo zajít s dětmi na oběd, aniž by rodinu obtěžoval dým z cigaret. Tak si před třemi lety založila vlastní.

„Začátky byly kruté. Jen samotná restaurace by se neuživila. Proto jsme přistoupili na alternativní metodu. Spojili jsme restauraci s čajovnou,“ řekla Hrochová. Jelikož se sama zabývá zdravým životním stylem a stravou, pořádá školení na tato témata a spoustu dalších doplňkových programů. „Naši zákazníci jsou spokojeni. Chodí k nám všechny věkové kategorie, kterým připadá nekuřácké prostředí zajímavější,“ dodala.

Také kavárnička U Tygra, otevřená od února v České Třebové, vsadila na nekuřáky. Jsou jimi i majitelé podniku. „Kuřáci si chodí zapalovat ven. Teď připravujeme zahrádku, kde budou tři stoly vyhrazeny příznivcům nikotinu,“ řekla Ilona Buriánová.

Pokud hostinští a restauratéři chtějí přilákat i nekuřáky, vyhradí jim nekuřácké salonky. Takové lze nalézt v Pardubicích například v kavárně Evropa, Pizza-gril-bar Garáž nebo v hostinci Imperial.

Typická pivnice, kde host nenašel na stole popelník, zmizela z Pardubic před čtyřmi lety. V restauraci Severka se vyměnili majitelé a s nimi obchodní strategie.

Zhruba třetina lidí od 15 let v České republice kouří. Čtyřicátníci a starší lidé se často snaží s nikotinovým zlozvykem přestat. „Důvodem je jejich zdraví a stále častěji rostoucí cena za balíček cigaret,“ sdělila Jana Nedbalová ze Zdravotního ústavu v Pardubicích, která každý čtvrtek vede protikuřáckou poradnu.

„Nekuřáckých restaurací je bohužel stále jako šafránu. Chybí politická vůle. Věřím však, že se to časem změní. Sice počet kuřáků ubývá, ale u dnešních patnáctiletých je naopak padesátiprocentní nárůst,“ nechala se slyšet Jana Nedbalová.