Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Metoda Leader by mohla přinést miliony pro venkov

VÝCHODNÍ ČECHY - Podle odhadů by bylo možné metodou Leader získat pro královéhradecký venkov do roku 2013 až půl miliardy korun.

27.6.2007
SDÍLEJ:

Foto:

Mohou tomu napomoci i nově vyškolení členové místních akčních skupin (MAS), poradci či manažeři, kteří ukončili kurz pořádající agenturou Tima Liberec.
„Tuto metodu začal v České republice používat Oldřich Čepelka. Celý projekt byl financován z evropských sociálních fondů a z rozpočtu ČR. Projekt celkově vyšel na zhruba 2 600 000 korun. Kurzovné jsme nepožadovali,“ řekl Stanislav Jäger ze společnosti Tima.

Cílem kurzu „Profesionálové v MAS“ bylo připravit MAS na využívání finančních prostředků metodou Leader.

V Královéhradeckém kraji je nyní asi 14 takto vyškolených lidí. „Budeme–li předpokládat, že alespoň sedm z nich získá finanční prostředky ve výši 70 milionů, budou v těchto regionech moci realizovat projekty za téměř půl miliardy korun,“ dodal Jäger.

Metoda Leader je v ČR osvědčeným nástrojem rozvoje venkovských regionů. Je založena na místním poradenství, například neziskových organizací a obcí. Ti spolupracují intenzivněji a získají–li prostředky na realizaci vyhlásí příjem žádostí a zájemci se mohou přihlásit.

V České republice je v současnosti zhruba 150 MAS v různém stupni rozvinutosti. Pokrývají již asi čtyři pětiny území Královéhradeckého kraje a republiky.

Autor: Ludmila Kubíčková

27.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu.

Dlouhý, Široký a Bystrozraký navštíví v sobotu Dubinu

Cvičení Agens 2017 v Pardubicích. Město zkouší evakuaci velkého počtu osob v případě teroristického útoku otravnou látkou. V první evakuační zóně to znamená do bezpečí dostat děti z MŠ Pastelka.

Evakuace školky? V případě ohrožení za děti odpovídá město

Vojáci vyrazili za žáky do škol

Dolní Roveň/Rosice – Vojáci pardubického 14. pluku logistické podpory zavítali mezi žáky dvou základních škol (ZŠ) – v Dolní Rovni a Rosicích u Chrudimi. Kromě ukázky zbraní a techniky nabídli i přednášky či výuku výroby improvizovaného protichemického obleku, ale převedli i první pomoc. 

Stávkovali lékaři a někde i lékárny

Pardubice – Několik tisíc praktických lékařů dnes zavřelo své ordinace kvůli stávce. Nesouhlasili totiž s přílišným papírováním, elektronickými recepty a nedostatkem peněz. Mimo provoz bylo na půl hodiny také asi 400 lékáren.

Jeden se schoval v popelnici, další byl drogový dealer

Pardubice - Zamotaný příběh s telefonní budkou na začátku skončil dopadením distributora narkotik.

Komedie o manželských vztazích zavede diváky Z postele do postele

Pardubice – Východočeské divadlo v Pardubicích zařazuje do svého repertoáru komedii anglického dramatika Alana Ayckbourna s názvem Z postele do postele. Premiéry se uskuteční o nadcházejícím víkendu vždy od 19 hodin v Městském divadle.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení